Hastaneye yetişemedi, arabanın arka koltuğunda doğdu

Hastaneye yetişemedi, arabanın arka koltuğunda doğdu

Üçüncü çocuğuna hamile olan Ümmü Özvatan, hastaneye yetişmeye çalışırken yolda doğum başladı. Hastanenin acil servis kapısına geldiklerinde ise bebeğin kafası ve omzu görülünce doktorlar doğumu arabanın arka koltuğunda gerçekleştirdi
 

13 Mart 2017, Pazartesi 17:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
İzmir Torbalı'da yaşayan Ümmü Özvatan, 8 Mart'ta sancılandı. Mustafa Özvatan, eşini arabanın arka koltuğuna yatırıp hastaneye doğru yola çıktı. Doğumun başladığını anlayan anne eşine daha hızlı gitmesini söyledi.

Baba aracıyla hastanenin acil servisinin önüne yanaştı, aracın yanına gelen Acil Tıp Uzmanı Dr. Sevcan Baki Baskın, bebek sesinin geldiğini fark etti ve doğumun başladığını gördü. Anneyi daha rahat bir pozisyona alan Dr. Sevcan Baki Baskın, baş kısmı çıkan bebeğin emniyeti ve sağlığı için doğumu arabada gerçekleştirdi. Kordon bağı kesilip giydirilen bebek ile annesi acil servise götürüldü. İlk kontrollerin ardından hem bebeğin hem de annenin sağlıklarının iyi olduğu belirlendi.


'BEBEĞİN GÜVENLİĞİ İÇİN ARABADA DOĞUMU YAPTIRDIM'


Olayın kendileri için de heyecan ve mutluluk verici olduğunu söyleyen Dr. Sevcan Baki Baskın, “Aracın yanına gittiğimizde anne arka koltukta uzanıyordu, bebeğin sesini duydum. Bebeğin kafası ve omzu çıkmıştı, doğumu arabanın arkasında gerçekleştirdik. Ambulansta doğum yaptırmıştım ama arabada ilk defa doğum yaptırdım. Müdahale yapmak biraz daha zordu ama her şey sağlıklı doğumun gerçekleşmesi içindi. Eğer anneyi hastaneye alsaydık bebek bir yere kafasını vurabilirdi. Bu yüzden doğumun aracın arkasında yapılması gerekiyordu” diye konuştu.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Damarlardan kolesterolü temizleyen besinler