Hatay'da kaybolan çocuğun cesedi bulundu

Payas'ta hayvan otlatmak için 6 Mart'ta evden ayrılan ve kendisinden haber alınamayan Yasin Erdem'in cesedi, babası tarafından Payas Çayı kıyısındabulundu

A A
Hatay'da kaybolan çocuğun cesedi bulundu

Payas ilçesinde kaybolan 13 yaşındaki Yasin Erdem’in cesedi, Payas Çayı kıyısında bulundu. Karbeyaz Mahallesi’ndeki evlerinden 6 Mart’ta hayvanları otlatmak için Amanos Dağları’na giden ve bir daha kendisinden haber alınamayan Erdem’i bulmak için çalışmalarını aralıksız sürdüren babası Mustafa Erdem, Payas Çayı kıyısında, Gökgöl mevkisindeki kayalıklarda bir ceset gördü.

Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen jandarma, AFAD ve Hatay Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, yaklaşık 5 saat süren çalışma sonucu cesedi bulunduğu yerden çıkardı. Yasin Erdem’e ait olduğu belirlenen ceset, otopsi için Adana Adli Tıp Kurumuna kaldırıldı. Baba Erdem, kaybolmasının ardından hemen hemen her gün oğlunu aradığını, çay kenarına baktığını belirtti.

Erdem, çayın debisinin azalmasıyla cesedin bulunduğunu söyledi. Yasin Erdem, 6 Mart’ta hayvan otlatmaya gittiği Amanos Dağları’ndan dönmemiş, ekiplerin yaptığı arama çalışması sonuçsuz kalmıştı. 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Bu fotoğraf milletvekilliği yolunu açtı