Hatayspor yöneticisinden ilginç açıklama: Boupendza 3 İrfan Can eder

Hatayspor'un son dönemde adı sık sık duyulan ve birçok demeç veren basın sözcüsü Rahmi Vardı, bu kez de Hürriyet Spor Arena'ya konuştu. Hatayspor yöneticisi çok dikkat çeken açıklamalar yaptı. Rahmi Vardı, Boupendza ile ilgili açıklamalarına da bir yenisini ekledi ve oyuncularının '3 İrfan Can' edeceğini söyledi.

24 Mart 2021, Çarşamba 10:46 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
"Mehmet Altıparmak üzerimizden PR yaptı, bize katkısı olmadı"

"Mehmet Altıparmak üzerimizden PR yaptı, bize katkısı olmadı"

Spor Arena'dan Osman Yenilmez'e konuşan Atakaş Hatayspor Basın Sözcüsü Rahmi Vardı'nın öne çıkan bazı cümleleri şöyle:

Hatayspor kendi bileğiyle, hakkıyla Süper Lig’e çıkmıştır. Süper Lig’de ise Hatayspor, Hatay halkına yakışır bir şekilde mücadele vermektedir. İlhan Palut bizim kendi yetiştirdiğimiz evladımızdır. Mehmet Altıparmak hazır sistem üzerine gelerek 3-4 maçta galibiyet elde etti. Ona denk geldi. Bir hoca olmasa da Atakaş Hatayspor’un Süper Lig’e çıkma azmi ve kararlılığı zaten vardı. İlhan Palut’un, Bayram Toysal’ın katkısı olmuştur ancak Mehmet Altıparmak’ın çok da katkısı olmamıştır. Mehmet Altıparmak Hatayspor’dan faydalanmıştır. Üçüncü defa Süper Lig’e takım çıkardım ifadeleriyle PR yapmış ve kendisine bir faydası olmuştur, bize bir katkısı olmadı.

"Milyar dolar da verseniz alınan futbolcu ilk sene faydalı olamaz"

"Milyar dolar da verseniz alınan futbolcu ilk sene faydalı olamaz"

Geçen yıl bugün Atakaş Hatayspor’un hiçbir futbolcusu yoktu. 1. Lig’den kalan kendi futbolcularımız vardı. Şu an Süper Lig’de kurmuş olduğumuz takımın hiçbir oyuncusu o dönemde yoktu. Dünyanın hiçbir yerinde milyar dolarlar da harcasanız ilk yıl alınan futbolcudan takıma fayda gelmez. Bunun nedeni ise hocayla uyumu, şehirle uyumu, diğer takım arkadaşlarıyla uyumu, ailesiyle uyumu önemlidir. Atakaş Hatayspor öyle bir ortam yarattı ki, futbolcular sanki uzun yıllardır futbolu Hatay’da oynuyormuş gibi mutlular.

"Ajax modeli yaratıyoruz"

"Ajax modeli yaratıyoruz"

Aaron Boupendza 8 milyon 500 bin Euro bedeli görmesine rağmen Krasnodar’a gitmedi ve takımda kalmak istiyorum dedi. Dünyanın hiçbir takımına gitmek istemiyorum, Hatay’da kalmak istiyorum dedi. Bugün hiçbir futbolcumuz Hatayspor’un ortamından rahatsız değil. Futbolcularımız dünyadaki diğer futbolculara da Hatayspor konusunda rahatlıkla referans oluyor. Bu bizim için büyük bir aşamaydı. Bu aşamayı geçtikten sonra ikinci aşamamız, Onursal Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın Ajax modeli ile alt yapı modelini oluşturma çabaları olacaktır.

Boupendza-Fenerbahçe meselesi

Boupendza-Fenerbahçe meselesi

Fenerbahçe konusunda da çok spekülasyon oldu. Benim ağzımdan çıkmayan bir söz kullanılarak, Hatayspor’un Boupendza’yı Fenerbahçe’ye vereceğini ifade edildi. Hatta iddiaların içerisine Sayın Ali Koç da dahil edildi.
Bu olayın ardından bir basın mensubu arkadaşımız etik kurallar dışında hareket ederek kayıt dışı verdiğim demeçleri kullanmış.
Öyle bir duruma geldi ki, sanki Ali Koç gelip bizim tesislerimizi yapacak, karşılığında futbolcumuzu alacak ifadeleri ortaya çıktı. Bizim kimsenin parasına puluna ihtiyacımız yok. Oyuncumuzu vereceğiz, paramızı alacağız.

"Boupendza 3 tane İrfan Can eder"

"Boupendza 3 tane İrfan Can eder"

Dünyada golcü sorunu var, bu Fenerbahçe’ye has bir durum değil. Boupendza 3 tane İrfan Can eder. Boupendza sakatlığı dolayısıyla çekildi, iki haftadır gol atamıyoruz. Boupendza Fenerbahçe kadrosunda olsaydı, güzel bir performans gösterebilirdi. Sıradan bir forvet değil, bir anda defansta, ikinci bölgede, üçüncü bölgede görülebiliyor.

Mesela Boupendza 350 bin Euro’luk bir oyuncu. Geçmişinde çok fazla gol yok. Aldığımızda oyuncunun amatör ligden olduğunu söylediler. Ben burada basın açıklaması yaptığımda ‘Kebapçıda futbolcu tanıtıyorlar’ diye gündem olmuştu. Bize gülmüşlerdi. Sonra ise ‘Kebabçı diye güldüğümüz adamlar dünyayı sallıyor’ diye haberler çıkmaya başladı. Futbolcu alıyoruz, amatör deniliyor. Bunlara rağmen biz bu transferleri gerçekleştirdik ve başarılı olduk.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Beşiktaş'ta kiralık oyuncuların akıbeti belli oluyor