Hava sıcaklıkları artacak

Bursa, Balıkesir, Yalova, Çanakkale ve Eskişehir'de sıcaklık mevsim normallerinin üzerine çıkacak

10 Eylül 2017, Pazar 16:48
A A
Hava sıcaklıkları artacak
Meteoroloji Genel Müdürlüğünün internet sitesinden yayınlanan açıklamaya göre, yurt genelinde cuma gününden beri sıcak hava dalgası etkili oluyor.
 

SICAKLIKLAR MEVSİM NORMALLERİNİN 5-9 DERECE ÜSTÜNDE


Hava sıcaklıklarının tüm yurtta hissedilir derecede artacağı ve mevsim normallerinin 5-9 derece üzerinde seyredeceği tahmin edilirken hafta sonuna kadar Güney Marmara'da yağış beklenmiyor.
 

İSTANBUL


İstanbul'da hava sıcaklığı yeni haftayla birlikte yükselişe geçecek. Pazartesi ve salı günleri hava sıcaklığının 31 derece olacağı İstanbul'da hissedilen sıcaklık 36 derecelere ulaşacak.
 

MARMARA VE İÇ ANADOLU'DA SICAKLIKLAR YÜKSELECEK


Uzun yıllar eylül ayı en yüksek sıcaklık ortalaması 27 derece olan Bursa'da, en yüksek sıcaklığın yarın 36, 12 Eylül Salı günü ise 38 dereceye çıkması öngörülüyor.

Çarşamba günü hava sıcaklığının 33 dereceye düşmesi beklenen Bursa'da, perşembe ve cuma günü ise sıcaklık değerlerinin 32 derece olacağı tahmin ediliyor.

Uzun yıllar eylül ayı en yüksek sıcaklık ortalaması 25 derece olan Eskişehir'de ise en yüksek hava sıcaklığının yarın ve 12 Eylül Salı günü 36 derece olması bekleniyor.

Balıkesir'de en yüksek sıcaklığın yarın 36, 12 Eylül Salı günü 34, 13 Eylül Çarşamba günü ise 35 derece olacağı tahmin ediliyor.

Çanakkale'de en yüksek hava sıcaklığının yarın 29, 12 Eylül Salı günü 28, Yalova'da yarın 32, salı günü 31 ve çarşamba günü 29 derece olacağı öngörülüyor.

 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Anadolu insanı okuma yazmayı Kayseri'de öğrenmiş