Havayolu Şirketi CEO'suna kürsüde pastalı protesto

Havayolu Şirketi CEO'suna kürsüde pastalı protesto

Avustralyalı Qantas Havayolu şirketinin CEO'su Alan Joyce'a kürsüde pastalı saldırıya maruz kaldı. Joyce'un, Avustralya'da katıldığı bir toplantıda, yanına kimliği henüz belirlenmeyen bir adam geldi ve büyük bir pastayı çok yakından yüzüne adeta yapıştırdı. Joyce, şoke olmasına rağmen, gözlüğünü çıkararak yüzünü temizledi ardından 'Pastanın tadına bakamadım' diyerek şakayla karışık bir açıklama yaptı
 

09 Mayıs 2017, Salı 20:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Henüz kimliği belirlenmeyen ve saldırıyı neden gerçekleştirdiği öğrenilemeyen saldırganın yaşça büyük olması dikkat çekti.

SOĞUKKANLILIKLA KARŞILAMAYA ÇALIŞTI


Hyatt Regency'de, sabah saatlerinde gerçekleşti,rilen 'iş kahvaltısı'nda konuşan Joyce, saldırıya uğramasını esprili bir dille geçiştirmeye çalışsa da, saldırının şokunu bir süre atlatamadı. Şakayla ve soğukkanlılıkla açıklama yapmaya çalışan Joyce şöyle konuştu:

"TADINA BAKMA FIRSATIM OLMADI"


"Bir havayolu şirketi CEO'su olunca pek çok şeye tanık oluyorsunuz ama bu çok farklıydı, pastanın büyük bölümü gözlüğüme geldiği için tadına bakma fırsatı bulamadım."

Joyce, esprilerine devam ederek, dinleyicilere bildikleri bir kuru temizlemeci olup olmadığını sormayı da ihmal etmedi.

PROTESTOCU GÖZALTINA ALINDI


Eylemin sebebi ve eylemcinin kimliği açıklanmazken protestocu gözaltına alındı.

Öte yandan, Joyce'un CEO'su olduğu Qantas Havayolu şirketi, 2018 yılında dünyanın en uzun menzilli 2. hattını (Perth-Londra) açmaya hazırlanıyor.

Joyce, B787 uçaklarını oyun değiştirici uçaklar olarak tanımlayarak, “Avustralyalılar daha önce Avrupa’ya hiç direkt uçmadı. Bu yeni uçuş bize harika fırsatlar sunacak. Perth-Londra uçuşu batı Avustralya’da turizmi canlandıracak, yeni istihdam fırsatları oluşturacak” denmişti.

SALDIRI ANI KAMERADA


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Trump'ların intikamı! Satışa sundular: 'Silahlar değil, Alec Baldwin öldürüyor!'