Hayat kurtaran pratik bilgiler

Gündelik hayatımızdaki birçok eylemi aslında yanlış ya da pratik olmayan bir şekilde yaptığımızı biliyor muydunuz? İşte hayatınızı kolaylaştıracak, daha az vakit harcayarak daha çok şey yapmanızı sağlayacak pratik bilgiler...

15 Şubat 2019, Cuma 11:52 Son Güncelleme:
A A
KETÇAP ŞİŞESİNE ÇÖZÜM

KETÇAP ŞİŞESİNE ÇÖZÜM

Şişeden bir türlü dökülmeyen ketçaptan mı şikayetçisiniz? Şişenin içine bir pipet yerleştirip bir daha deneyin. Sorununuz çözülmüş olacak!

CAM SİLERKEN

CAM SİLERKEN

Cam silmek çok zor. Üstelik sildikten sonra kirli yeri kalıp kalmadı mı diye kontrol etmek de cabası. Camları kolayca silmek ve her yerinin tam temizlendiğine emin olmak için içeriden silerken yatay, dışarıdan silerken dikey bir şekilde silin.

MİKRODALGA FIRIN İÇİN ÇÖZÜM

MİKRODALGA FIRIN İÇİN ÇÖZÜM

Mikrodalga fırında bir şey ısıtmak çok kolay. Ancak bazen ısınan yemeklerin her yeri eşit şekilde ısınmış olmuyor. Bu sorunu aşmak için tabağın ortasında yuvarlak bir boşluk oluşturup ısıtın, sorununuz çözülecek.

AYAKLARINIZ ACIMASIN

AYAKLARINIZ ACIMASIN

Topuklu ayakkabılar ayağınızı çok acıtıyor değil mi? Tüm kadınların başına bela olan bu sorunun çözümü için iki parmağınızı fotoğrafta göründüğü gibi bantla birbirine yapıştırın. Ayaklarınız daha az acıyacak.

ÜTÜ ARTIK ÇOK KOLAY!

ÜTÜ ARTIK ÇOK KOLAY!

Araştırmalar en az sevilen ev işinin ütü olduğunu ortaya çıkarmıştı. Ütü yaparken harcadığınız zamanı yarıya indirecek bir yöntem açıklıyoruz. Önce ütü masasını alüminyum folyo ile kaplamak gerekiyor.

Ardından masanın örtüsünü yerleştirip ütü yapabilirsiniz. Folyo ısıyı yansıtacağı için aynı anda kıyafetin iki tarafı birden ütülenmiş oluyor.

SARIMSAK KOKUSUNA

SARIMSAK KOKUSUNA

Elinize sarımsak kokusu mu sindi? Etrafınızdaki herhangi bir çelik yüzeyli eşyaya dokunun, hatta güzelce ovalayın. Kokudan kurtuldunuz bile!

DOMATES DOĞRAMAK ÇOK KOLAY

DOMATES DOĞRAMAK ÇOK KOLAY

Cherry adı verilen o minik domatesler hem lezzetli hem de çok güzel görünüyor. ancak doğramak oldukça zor, hemen dağılıyorlar. Çözümü ise basit: Domatesleri iki tabağın arasına koyun ve biraz bastırın, sonra da kesin bir bıçakla kesin, bu kadar.

YARA BANDI DERDİ

YARA BANDI DERDİ

Yara bandını parmağınıza yapıştırırken arasında boşluklar kalır ve bir türlü düzgün yapışmaz. Bunun da çözümü var: Yara bandının iki ucunda minik birer kesi yapın ve bandı parmağınıza yapıştırırken bu kesik yerleri çapraz bir şekilde üst üste getirin...

KIZARTMA KOKUSUNDAN KURTULMAK İÇİN

KIZARTMA KOKUSUNDAN KURTULMAK İÇİN

Kızartma yaparken bütün evi saran kokudan kurtulmak istiyorsanız yağın içine birkaç dal maydanoz ekleyin, kötü kokulardan kurtulun.

TUVALET KAĞIDI BİLMECESİ ÇÖZÜLDÜ!

TUVALET KAĞIDI BİLMECESİ ÇÖZÜLDÜ!

Tuvalet kağıtları gündelik hayatımızda en çok kullandığımız ürünlerden bir tanesi. Peki tuvalet kağıdınızı kendisi için özel olarak hazırlanmış askıya nasıl astığınıza hiç dikkat ettiniz mi? Bu neden önemli demeyin, gelin doğrusunu öğrenin...

BÖYLE ASIYORSANIZ DİKKAT!

BÖYLE ASIYORSANIZ DİKKAT!

Tuvalet kağıtlarınızı bu şekilde kullanıyorsanız yanlış yapıyorsunuz demektir. Bu konuda çok emin konuşuyoruz çünkü bu ürünün ilk kullanılmasından bu yana 128 yıl geçti ve artık doğru kullanım şeklinden emin olduk...

DOĞRU YÖNTEM

DOĞRU YÖNTEM

Tuvalet kağıtlarının doğru yerleştirilme şekli bu. 128 yıl önce kullanılan ilk tuvalet kağıdı askısı çizimi ruloların bu şekilde asılıp önden çekilmesi gerektiğini kanıtlıyor. Çizimlerse tuvalet kağıdının mucidi olarak bilinen iş insanı Seth Weeler'ın elinden çıkmış.

ÇIKARTMALAR SİNİR BOZMASIN

ÇIKARTMALAR SİNİR BOZMASIN

Mobilyaların üzerindeki yapıştırmalar çok sinir bozucudur çünkü temizlenmesi çok zor olur. Çıkartmaları çıkarmaya çalışmadan önce saç kurutma makinesiyle biraz ısıtmayı deneyin.

BİSKÜVİ YİYEMEYENLER İÇİN

BİSKÜVİ YİYEMEYENLER İÇİN

İçin kremalı bisküvileri süte ya da çaya batırmayı çok seviyoruz ama dağılıp elimize bulaşıyorlar. Çözüm fotoğrafta görüldüğü kadar kolay.

KİVİ SOYARKEN

KİVİ SOYARKEN

Kivi soyarken meyvenin yarısını harcamak istemiyorsanız bir kaşık yardımıyla oyarak çıkarmayı demeyin.

ANAHTARLIK ÇİLESİ İÇİN

ANAHTARLIK ÇİLESİ İÇİN

Anahtarlıklara anahtar takmak zor iş, tırnaklarımıza zarar veriyoruz sürekli. Bunun kolay yolu ise zımba teli çıkaran bu aleti kullanmak.

DAMLATAN MUSLUKLAR İÇİN

DAMLATAN MUSLUKLAR İÇİN

Lavabo musluğunuzun su damlatması çok sinir bozucudur. Elbette tamirci çağırıp yaptırmak gerek. Ancak tamirciyi beklerken insanı çıldırtan su damlama sesinden kurtulmak istiyorsanız musluk başına (tercihen yün) bir ip bağlayın. Sorun çözüldü!

LİMON SIKARKEN

LİMON SIKARKEN

Limon sıkmanız gerek ama limon sıkacağınız yok mu? Hiç üzülmeyin ve bir maşadan yardım alın!

FISTIKLARA ÖZEL

FISTIKLARA ÖZEL

Kabuklarını açmakta zorlandığımız fıstıklar için başka kabuklardan yardım almak kimin aklına gelirdi ki!

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Saraylardaki tarihi emanetlerin bakımını titizlikle yürütüyorlar