Hayatını kaybeden oyuncu Halil Kumova’nın corona virüs testi pozitif çıktı

Malatya’da çekimleri süren ‘Zalo’ isimli filmin oyuncularından Halil Kumova, aniden hayatını kaybetmişti. Ani ölümü sonrası yapılan Covid-19 testi pozitif çıktı. Öte yandan set çalışanlarında da yapılan testlerde 4 kişinin daha testi pozitif çıktı.

12 Eylül 2020, Cumartesi 12:19 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Malatya’da 1933 yılında dönemin valisinin soyulmasını konu alan sinema filmi ‘Zalo’nun çekimlerine corona virüs engel oldu. Önceki gün rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan ve ağır zatureye bağlı solunum yetmezliği sonucu hayatını kaybeden filmin oyuncularından 64 yaşındaki Halil Kumova’nın, yapılan Covid-19 testinin pozitif çıktığı öğrenildi.Kumova’nın cenazesi yapılan işlemlerinin ardından ailesi tarafından defin için İstanbul’a götürülürken, setteki diğer çalışan ve oyunculara da Malatya’da test yapıldı.


Yapılan testlerde, film çekiminde görevli 4 kişinin daha Covid-19 testinin pozitif çıktığı öğrenilirken, başrol oyuncularından Sermiyan Midyat ise sosyal medya hesabından test sonucunun negatif çıktığını açıkladı.


Yapılan PCR testinin sonuç raporunu paylaşan Midyat, “Değerli oyuncu abimiz ve rol arkadaşım Halil Kumova’nın vefat nedeni 'şiddetli zatürreye bağlı solunum yetmezliği ve Covid19 olası vaka' şeklinde belgelenmiştir. Bu sebeple şahsıma da yapılan Covid 19 test sonucum negatif olarak çıkmıştır” mesajını paylaştı.

Test sonucu pozitif çıkan film setindeki 4 kişinin karantinaya alındığı belirtilirken, başrol oyuncusu Sermiyan Midyat, İstanbul’a döndü.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tuba Büyüküstün'ü 'Güneş'li günler bekliyor