Haydar Dümen sorularınızı cevaplıyor: 28 Şubat 2017

Haydar Dümen 28 Şubat 2017 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı

28 Şubat 2017, Salı 10:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
KUŞA UÇMAYI ÖĞRETEMEDİM

KUŞA UÇMAYI ÖĞRETEMEDİM

18 yaşındayım, kuşuma uçmayı öğretemedim. Ne yapsam da bir türlü kanatlanmadı. Ne yapmalıyım? CEVAP  Tabii ki uçmayacak babası. Onun daha kemikleri bile gelişmedi. Denemeleri zaten evde yalnızken yapıyordur. Ailenin sizi rahatsız etmesini, ikide bir odanıza gelip bir şey aramalarını istemiyor. En sevdiği ortam, yatağa uzandığı an. Durmadan kanat çırpması seni harekete geçiriyor, o da kısa devre uçuşunu gerçekleştiriyor. Daha ne istiyorsun? Yoksa sen durmadan karşı cinse hamle yapıyor, kızlara diller döküyor, hayat kadınlarıyla deneme mi yapıyorsun da uçmuyor? Öyleyse sakın “He” deme, beni de sinirlendirme. Çünkü okurum demek manevi çocuğum demektir. Bir de ben olmasam milyonları bulan bizim takımın oyuncularını kim eğitecekti? El ele verelim, birbirimizi dinleyelim.  

 HER AN PATLAYACAK VOLKAN GİBİYİM

HER AN PATLAYACAK VOLKAN GİBİYİM

19 yaşındayım, sekse düşkünüm. Bu sekse düşkünlüğümü nasıl giderebiliriz? Her an patlayacak bir volkan gibiyim. CEVAP  Değerli okurum, derslerinde, ailene sevginde, doğruluk ve dürüstlük ilkelerinde patlasaydın... Yakıcı olmayan okşayıcı lavlar da çiçek bahçelerine can verseydi... Besleyici külleri anılarını silinmez izlerle süslese ve seni tarihe yazsaydı... 29 yaşına geldiğinde elinde çift diploma, işini kurmuş biri olarak sen de ona sabrının hakkını evlenirken verseydin. Ve bu da hem en güzel hem de kimlik olarak soylu bir kız olsaydı, yeme de yanında yat olurdu. Bu hikayeyi uzatmayalım ‘Binbir Gece Masalları’na döner. Sen öteki gençler gibi ya orta yolda yürüyecek, doğru yolu bulacak ya da organa uyup ip cambazlığı yapmaya mecbur kalacaksın, benden bu kadar.  

YA MUTLU EDEMEZSEM?

YA MUTLU EDEMEZSEM?

19 yaşındayım. Penisim 10 santim. Kız arkadaşımı tatmin edemem diye korkuyorum. Boyutu normal mi? CEVAP  Değerli okurum, edersin çocuğum. Önce cinsellikle ilgili kitap oku, bilgi edin. Ardından kız arkadaşının ruhunu fethet. Sonra hepsi arkadan gelir.

BENİM TABANCA TUTUKLUK YAPTI

BENİM TABANCA TUTUKLUK YAPTI

60 yaşındayım, bekarım. Bir hanım arkadaşımla birlikte olacaktım ama tabanca tutukluk yaptı. Mahcup oldum, ne yapacağım? CEVAP  Değerli okurum, insan beyni geliştikçe aşağıdakinin beyni de ona uyar. Eğer uymazsa dünyanın düzeni bozulur. Koca adamlar eve, dama girmezler, akıllları hep bu konuya takılırdı. Oysa kimlik geliştikçe kişi seçici olur. Yemek sofrasında bile böyledir. Alışkanlıklar aslında kimliğin belirleyicisidir. Yabancı bir ortamda ilk ilişki kuracağın hanım arkadaşın için zaten bu düşünce kafanda pusu kurmuş bekliyordu. Hamleni yaptın, kılıcı kınından çıkaramadın!!! Ya da tabancada kusur yoktu ama tutukluk yaptı. Şimdilik sorun yok. Aynı kadınla birkaç kez deneme fırsatın olursa durumun düzelecektir. Yine de zorluk çekersen eczacı hapını hazırlamış, seni bekliyor. Benden bir selam söylemen yetiyor.  

EREKSİYON OLMADI

EREKSİYON OLMADI

23 yaşındayım. Bir kadınla birlikte olacaktım. İlişki sırasında penisimin yeterli oranda sertleşmedi. 2 defadır böyle oluyor. Ne yapmalıyım? Sorun büyük mü? CEVAP  Değerli okurum, bütün gençlerin yaşadığı olay. Heyecan ve korku ereksiyonu söndürür. Doğaldır. Hiçbir tedaviye ihtiyacın yok. Alışınca kendiliğinden düzelecek.  

 NASIL UZATIRIM?

NASIL UZATIRIM?

17 yaşındayım. 1.78 boyunda ve 87 kiloyum. Penisim 10 santim. Penisimin boyunu uzatmak için ne yapmam gerekir? CEVAP  Değerli okurum, biraz bekle. Biraz kilo ver. O dertlerin sürerse evlendiğinde eşine sor. O da “Evet” derse 1-2 santim uzatılır. Ama onun da hiçbir yararı olmaz. Çünkü 10 santim penis yeterli ve normal sınırdadır.  

İLK GECEDEN KORKUYORUM

İLK GECEDEN KORKUYORUM

18 yaşında kızım. İlk geceden çok korkuyorum. Bu korkumu nasıl yenebilirim? CEVAP  Sevgili okurum, bilgilenecek, öğrenecek sonra alışacaksın. Arkanda doğanın sonsuz gücü var. O sana yardımcı olacak. Çocuğun da olacak, her şey yoluna girecek. Ama burada en önemli engel yaşın. Biraz olgunlaş. Evlilik ve sorumluluklarını psikolojik olarak göğüslemeye hazırlı ol.  

KANAMA OLMADI

KANAMA OLMADI

Sevgilimle ilk kez ilişkiye girdiğimde kanama olmadı. 3-4 hafta sonra adet gördüm. Sizce kızlık zarım bozulmuş mudur? CEVAP  Sevgili okurum, bozulmadı. Çünkü esnekti.  

ORGAZMI YAŞAYAMIYORUM

ORGAZMI YAŞAYAMIYORUM

26 yaşında kadınım. Erkek arkadaşımla düzenli bir ilişkimiz var. Sevişirken zevk alıyor ama orgazm olamıyorum. Mastürbasyon yaptığım zamanlarda daha çok zevk alırdım. Sebebi bu olabilir mi? CEVAP  Sevgili okurum, klitoris orgazma alışmışsın. Şimdilik böyle idare edeceksin. Evlendiğinde sorunlar yaşarsan duruma bakarız.  

ZARI BOZMAYA YETER Mİ?

ZARI BOZMAYA YETER Mİ?

Penisim 14 santim. Sizce kızlık zarını bozmaya yeter mi? RUMUZ: KORKULU RÜYADAN UYANAN CEVAP  Değerli okurum, vajinadan içeri 2-3 santim girildiğinde kızlık zarı esnek değilse bozulur. Yani zar vajinanın diplerinde değildir. Ayrıca niye dibinde olsun ki sen odanın girişinde en son noktasında bir kapı gördün mü? Kapı her zaman giriştedir. Bari bunu bilin.  

ARADA HAP KULLANIYORUM

ARADA HAP KULLANIYORUM

40 yaşındayım. 3-4 ayda bir sertleşmeye yardımcı o haplardan kullanıyorum. Sizce sakıncası olur mu? Kullanmam doğru mu? CEVAP  Değerli okurum, zararı yok ama ‘Onsuz olmuyor’ gibi olumsuz koşullanmaya girme.  

ONA KARŞI KOYAMIYORUM

ONA KARŞI KOYAMIYORUM

20 yaşında kızım ve 2 yıldır erkek arkadaşım var. Onunla öpüşmeye başladığımızda cinsel olarak karşı koyamıyorum. Ne yapmalıyım? CEVAP  Sevgili okurum, güzel kızım, bildiğin yolda devam ama söylediklerin bir adım öteye geçerse korkuların gerçekleşebilir.  

 KAN GELMEDİ AMA...

KAN GELMEDİ AMA...

21 yaşında kızım. Bir gece 5-6 kez mastürbasyon yaptım. Acaba kızlığım bozulmuş mudur? Kan gelmedi ama korkuyorum. Bunu nişanlıma nasıl anlatırım? CEVAP  Sevgili okurum, yüzeysel mastürbasyonlarla zar bozulmaz. Sen kendini kurban gibi hazırlıyorsun. İyisin, hoşsun ama aynı frekansları nişanlın senin gibi hissediyor mu acaba? Peki ya kızlık zarın esnekse!  

CİNSEL OLARAK İSTEKSİZ MİYİM?

CİNSEL OLARAK İSTEKSİZ MİYİM?

19 yaşında kızım. 2-3 haftada bir mastürbasyon yapıyorum. Mastürbasyon yapmamam isteksizlik mi? CEVAP  Sevgili yavrum, oburlar günde 20 kere yemek yer. Bazıları günde 2 kere yemekle hayatını devam ettirir. Sen hangisine hevesleniyorsun? Normal kalmak mı, seks obezi olmak mı? Kararını ver, bana bildir. Ona göre seni bilgilendireyim.  

 EĞRİLİĞİ SORUN YARATIR MI?

EĞRİLİĞİ SORUN YARATIR MI?

18 yaşındayım, ilişkiye girmedim. Penisimde eğrilik var, düzeltilir mi? Kaç yaşında bu operasyon yapılabilir? Kafamı takıyorum. CEVAP  Değerli okurum, hiç kafana takacak bir sorun yok. Bütün kuşkuların yersiz. Evlenmeden önce bir operasyon düşünülmesi için (şimdi değil) penisinin cinsel birleşmeye engel olacak kadar eğri olması gerekir. Sözüne ettiğin eğrilik fizyolojik ve doğal yapısı gereğidir. Sana zararı olmaz.  

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Erkeklerin yaptığı 8 tehlikeli stil hatası