Haydar Dümen'e sorulan "Ne dertler varmış be" dedirten 7 soru

Uzun yıllardır cinsellikle ilgili merak edilen soruları cevaplayan Haydar Dümen, kimi zaman şaşırtıyor kimi zaman da güldürüyor. Öyleyse Best of Haydar Dümen köşemizde bu hafta hangi sorular var bir göz atalım. İşte son bir haftada Dr. Haydar Dümen'e sorulmuş en tuhaf 7 soru ve cevapları.

19 Ekim 2020, Pazartesi 15:49 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- Kobrayla nasıl başa çıkacağım?

1- Kobrayla nasıl başa çıkacağım?

Herkes günde 4 kez mastürbasyon yaparken ben arka arkaya 4 kez yapıyorum. Bir türlü doymak bilmiyorum, sürekli istekliyim. Benim kobrayla nasıl başa çıkacağım?

CEVAP

Değerli okurum, yardımların tümü irade kapısından geçiyor. Ama senin irade kapın dışarıya kapalı. Beyinde seks merkezinde çatlak var. Bana göre önce o çatlağı kapat. Kapat ki mutlu olasın, yaptıkların işe yarasın. Psikiyatrik yardım da almalısın.

2- Kendimi nasıl dizginleyeceğim?

2- Kendimi nasıl dizginleyeceğim?

Bir yıllık bir ilişkim var. Kız arkadaşımı çok seviyor ve arzuluyorum. Bu durumdan ikimiz de rahatsızlık duyuyoruz. Sizce ne yapıp, kendimi dizginlemeliyim?

CEVAP

Sevgili çocuklar, kız arkadaşın da bu yanıtımı okuyor. Aşkın coşkusunu yaşamak başlı başına güzel bir şeydir. Arada bir böyle oluversin. Sekse de sıra gelecek. Ama olay hem vicdani hem de sosyal açıdan ruhunuzu kanatmasın. Çevreyi incitmesin. İşin bütün sırrı burada. Hadi güzel çocuklarım, tıpış tıpış el ele, biraz parka dolaşmaya gidin.

3- İkimiz de çok düşkünüz

3- İkimiz de çok düşkünüz

33 yaşında kadınım. Eşim de benden 2 yaş büyük. Benden önce hiç ilişkisi olmamış. Cinsel anlamda memnun değilim. İkimiz de sekse düşkünüz. Ama kocam erken boşalıyor ve tedavi olmak istemiyor. Çocuğumuz da olmuyor. Ne yapayım?

CEVAP

Sevgili okurum, eşine yüklenmeyelim. ‘Acemi katır, kapı önünde yük indirirmiş.’ Sekse düşkün olmak konu ile ilgili bilgilerinin olmaması, alışkın olmamak ve olaya yabancı olmak varken pek de işe yaramıyor. Senin deneyimlediğin gibi ya yarım kalıyor ya da olay istediğiniz gibi gelişmiyor. Önünüzdeki tek engel; eşinin tedaviye hazır olmaması. Razı et, o zaman konuşalım. Sorunu da bilimsel yollardan aşalım.

4- Bir kız buldum diyelim, ona nasıl yaklaşırım?

4- Bir kız buldum diyelim, ona nasıl yaklaşırım?

18 yaşındayım. Hiçbir kızla ilişkim olmadı. Bir kız buldum diyelim ona nasıl yaklaşabilirim? Geç olmadan bir şeyler yapmazsam öleceğim gibime geliyor. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, bir, ölmeyeceksin. İki, gözlerin kararırsa kararsın. Yaşın ne başın ne? Her şey bir ölçü içinde. Acele etme, önündeki yıllara iyi hazırlan. Ama zamanı gelince kullanacağın fırsatta bencil davranma.

5- O akan şey ne?

5- O akan şey ne?

18 yaşındayım. Kızların elini bile tutsam meni gibi bir şey akıyor, neden? Akan şey nedir?

CEVAP

Yavrum, halk arasında zevk suyu derler. Doğaldır, hiçbir zararı da yoktur.

6- Sık sık ilişkiye girsem prostatım iyileşir mi?

6- Sık sık ilişkiye girsem prostatım iyileşir mi?

55 yaşındayım, istekliyim. Beş yıldır prostatım var. Çok doktora gittim, ilaç kullandım, derdime çare olmadı. Prostat yaşam konforunu bozuyor. Acaba sık ilişkiye girmek yani haftada 3 defa prostatı engeller mi? Ya da bu seviyede prostat için ne önerirsiniz? Nasıl bir tedavi uygulayalım? RUMUZ: VATANDAŞ

CEVAP

Değerli vatandaşım, aklı başında bir insansın. Yaş bakımından da kritik dönemdesin. Sık cinsel ilişki prostatı engellemez. Prostatın tedavisini de en kısa sürede yeniden doktorlara bırakmalısın. Bu işin uzmanı üroloji uzmanlarıdır, bilesin.

7- En fazla 5 dakika sürüyor

7- En fazla 5 dakika sürüyor

21 yaşındayım, erken boşalıyorum. Girdiğim ilişkiler en fazla 5 dakika sürüyor, ne yapmalıyım? Partnerimi ne yapsam da mutlu edemiyorum. Ne yapmam gerekiyor? Bana yol gösterin.

CEVAP

Yıl 2015, 27 Mart Scott Kelly ve Mikhael Kornienko, 1 yıllık uzay yolculuğunun insan sağlığı üzerindeki etkilerini gözlemlemek için bilimsel bir proje kapsamında Uluslararası Uzay İstasyonu’na gönderildi. Tabii bu misyonun altında yatan asıl amaç, insanları Mars’a yollayabilmek. NASA’nın verilerine göre en az 6 ay sürecek bir yolculuk. Aklımın bir yanında insanoğlunun atlamak üzere olduğu çılgın bir adım, bir yanında değerli okurumun sıkıntısı? Dayan yüreğim, dayanabilirsen.


Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (19 Ekim 2020)