'Haydi Kampüsümüzü Temizleyelim'

'Haydi Kampüsümüzü Temizleyelim'

'Haydi Kampüsümüzü Temizleyelim'

20 Mart 2019, Çarşamba 10:28 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ANTALYA, (DHA) - AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Erasmus Student Network (ESN) Şubesi, Social Erasmus kapsamında 'Haydi Kampüsümüzü Temizleyelim'(Let's clean up our campus) etkinliğiyle sosyal sorumluluk projesi başlattı.

AÜ'ye Erasmus Programı ile gelen öğrencilerin katılımıyla gönüllülük temelli temizlik hareketi başlatıldı. AÜ ESN Şubesi'nin, Social Erasmus kapsamında 'Haydi Kampüsümüzü Temizleyelim' adıyla başlattığı sosyal farkındalık projeyle ilk olarak üniversite kampüsünde temizlik çalışması yapıldı.

AÜ ESN (Erasmus Student Network) Şubesi'nin organize ettiği proje ile Türkiye'de farklı şehirlerde bulunan 38 ESN (Erasmus Student Network) Şubesi'ne meydan okuma başlatan öğrenciler, böylece diğer şubelerin de katılımıyla diğer üniversitelerde de çevre temizleme hareketini devam ettirecek.

Projenin yerel farkındalıktan ziyade ulusal çapta bir farkındalık hareketine dönüştürülmesini planladıklarını ifade eden öğrenciler; Türkiye'de bulunan 38 şubenin akımı desteklemesinin ardından da projeyi uluslararası boyuta taşımayı ve her sene aynı tarihte etkinliğin tekrar edilerek sürdürülebilir bir proje haline getirilmesini hedeflediklerini kaydetti.

 

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 2300 yıl önceki Antalya gün yüzüne çıkacak