Hayvanat bahçesine ziyaretçi akını

Hayvanat bahçesine ziyaretçi akını

Hayvanat bahçesine ziyaretçi akını

31 Aralık 2019, Salı 12:31 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi, 2019 yılında ziyaretçi akınına uğradı. Hayvanat bahçesi, yıl boyunca toplam 570 bin 256 kişiyi ağırladı.

Geniş doğal yaşam alanlarıyla Türkiye'nin en büyük hayvanat bahçelerinden biri olan Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi, büyük ilgi görüyor. 570 dekar alan üzerine kurulu olan hayvanat bahçesi, yaklaşık 144 türde 1486 hayvana ev sahipliği yapıyor. Hayvanat bahçesinde midilli atları, kaplanlar, zebralar, şempanzeler, kangurular, aslanlar, yılanlar, kaplumbağalar ve kuş türleri en fazla ilgi çeken hayvanların başında geliyor.

570 BİN ZİYARETÇİ

7'den 70'e her yaş grubundan vatandaş ile yerli ve yabancı turistlerin de ilgisini çeken hayvanat bahçesi, 2019 yılında 570 bin 256 kişi tarafından ziyaret edildi. Antalyalılar doğa ile iç içe, hayvanlara geniş yaşam alanı sunan hayvanat bahçesinde aileleriyle birlikte keyifli zaman geçiriyor.

KONUKLARINI BEKLİYOR

Hayvanat bahçesine gelen misafirler isterlerse bahçe girişinde oluşturulan 12 bin metrekarelik mesire alanında kameriyelerde piknik yapabiliyor. Hayvanların doğal ortamını aratmayan barınakları, renkli peyzaj düzenlemeleri, yürüyüş yollarıyla ziyaretçilerini ağırlayan hayvanat bahçesi yeni yılda da konuklarını bekliyor.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Başkan Sözen'den engellilere ziyaret