Hayyam Garipoğlu:"Hepsi yalan"

Hayyam Garipoğlu:"Hepsi yalan"

19 Kasım 2009, Perşembe 13:08
A A

Münevver Karabulut’u öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Cem G.’nin amcası Hayyam Garipoğlu ve babası Kasım Garipoğlu haklarında açılan başka bir soruşturma nedeniyle savcılığa ifade verdiler. Garipoğlu, gazetecilerin Münevver cinayetiyle ilgili hazırlanan iddianame konusundaki soruları üzerine ayak üstü konuşamayacağını söyledi. Garipoğlu, "Sizin de adınız geçiyor" şeklindeki soru üzerine "Hepsi yalan" dedi.

İşadamı Hayyam Garipoğlu ve babası Kasım Garipoğlu haklarında Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun (TMSF) şikayeti üzerine açılan Burgaz Rakı’nın ihalesiyle ilgili resmi belgede sahtecilik soruşturması kapsamında İstanbul Adliyesi’ne geldiler. Savcı Aydın Çevik’e ifade veren Hayyam ve Kasım Garipoğlu, daha sonra adliyeden ayrıldılar. Babasının koluna alarak adliyeden çıkan Hayyam Garipoğlu, Münevver cinayeti iddianamesiyle ilgili gazetecilerin "İddianameyi nasıl değerlendiriyorsunuz?" şeklindeki sorusuna, "Herhangi bir yorum yapmayacağım" diye cevap verdi. "Ayak üstü iddianameyle ilgili soru olur mu? Ayak üstü koskoca bir iddianameyle ilgili ne söyleyebilirim" diye tepki veren Garipoğlu, "Sizin de adınız geçiyor?" şeklindeki ısrarlı sorular karşısında, "Hepsi yalan" dedi.

Garipoğlu, babasıyla birlikte aracına binerek ayrıldı. Hayyam Garipoğlu hakkında Münevver Karabulut cinayetiyle ilgili suçluyu kayırmaktan 6 aydan 5 yıla kadar hapsi isteniyor.

Özden ATİK / İSTANBUL, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.