Hazal Kaya: Kiloluyum diye dergiye kapak yapmadılar

Hazal Kaya, Elle dergisinin yeni sayısına konuştu. Röportajında boyu ve kilosuyla ilgili yapılan yaralayıcı yorumlardan bahseden oyuncu, dikkat çekici açıklamalar yaptı. Hazal Kaya, "Kiloluyum diye beni dergiye kapak yapmadılar" dedi.

03 Eylül 2020, Perşembe 10:35 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Hazal Kaya'nın açıklamalarından satır başları şöyle:

Düşük zekalı şakaların, soruların sonu gelmedi. Sonra kilo aldığım bir dönem oldu. Şeker hastalığımın tespit edildiği dönemdir hatta. Korkunç başlıklar atıldı. Sosyal medyada çok yaralayıcı olabilecek şeyler yazıldı, çizildi.


O dönem çıkıp ‘Bunu hassas insanlara yaptığınızda, zayıflama haplarıyla, ameliyatlarla kendilerini öldürmelerine bile sebep olabiliyorsunuz’ dedim.


Daha çok güçlenmek, başkalarına da güç vermek arzusu yarattı bu uğradığım şiddet. ‘Taş gibi kadın’ dediğim birinin diz kapağının üstünde yağlanma oldu diye üzüldüğünü gördüğüm gün kafam açıldı.

Mevzu kadına gelince bir değersizleştirme sistemi çalışıyor. Sosyal medya ve moda endüstrisi de körüklüyor bu değersizleştirmeyi.

Kilo aldığım dönem kapak çekimine gidip sonrasında iç sayfalara alındığımı öğrendiğim oldu. Bu böyle bir sistem. Ama değişim umut veriyor.

Dizi sektörü de kilolu diye kadına başrol vermiyor.Aslında anlatmaya alıştığımız hikayelerle de ilgisi var bu tercihin. Kilolu kadınlara dair bir hikaye anlatılamazmış, insanlar güzellik standartlarına uyan kadınların hikayelerini izlermiş gibi bir hâl vardı bütün dünyada ama bu kırıldı aslında.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Defne Samyeli'nin hayatı reklam oldu