HDP’de başvurular yarın başlıyor

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir İl Örgütü’nde milletvekilliği aday adaylığı için başvuru süresi yarın (cumartesi) başlıyor. HDP’den aday adayı olmak isteyenler, 5 Mayıs’a kadar başvurularını yapabilecekler.

27 Nisan 2018, Cuma 15:47
A A
HDP İzmir İl Örgütü 24 Haziran seçimleri için adaylık başvurularını henüz almaya başlamadı. HDP’den milletvekili aday adayı olmak isteyenler, yarından (cumartesi) itibaren başvuru yapmaya başlayacak. Son başvuru tarihi ise 5 Mayıs Cumartesi günü olacak. HDP İzmir İl Eş Başkanı Semra Uzunok, adaylık için başvuru yapmak isteyenleri İl Başkanlığına davet etti. Yapılan başvuruların İl Başkanlığı tarafından genel merkeze götürüleceğini açıklayan Uzunok, erkek milletvekili aday adaylarının 2 bin lira ücret ödeyeceklerini söyledi. HDP; genç, kadın ve engelli aday adaylarından ise ücret almayacak. Bir yandan adaylık başvurularını alacak olan parti, diğer taraftan ise seçim çalışmalarını örgütlemek için uğraşıyor. İl Seçim Komisyonu oluşturan HDP, bu komisyon aracılığıyla süreç içerisinde yapacağı çalışmaları örgütleyecek. Semra Uzunok, HDP İzmir İl Örgütü’nün önümüzdeki günlerde 1000 kişi ile birlikte sahada seçim çalışmalarını yürüteceğini söyledi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.