HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş cezaevinden mektup yazdı

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş cezaevinden mektup yazdı

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, tutuklu bulunduğu Edirne Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi’nde kendisi ile görüşen yakınları aracılığı ile partililere gönderdiği mektupta, "HDP, bütün Türkiye halkları için biricik umut kaynağıdır. Özgürlük ve barış için halkın bize, bizim halka olan ihtiyaç ve bağlılığımız dört duvarla sınırlanamayacak kadar güçlü bir duygudur" dedi

08 Aralık 2016, Perşembe 11:46 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Haklarında açılan terör soruşturması kapsamında tutuklanan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 4 Kasım günü Diyarbakır’dan Edirne’ye getirilerek F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevi’ne konulmuştu.

Dün eşi Başak Demirtaş ve kız kardeşi Bahar Demirtaş’ın yanı sıra ilk kez kızları Delal ile Dilda, annesi Sadiye ve babası Tahir ile erkek kardeşi Süleyman Demirtaş da görüşmeye gelmişti. Ziyaretçileriyle cezaevinde görüşen Selahattin Demirtaş, partililerine hitaban bir mektup yazdı.

Moralinin her zamankinden yüksek olduğunu belirten Demirtaş, mektubunda şunları söyledi:


'ZORUNLU MEKAN DEĞİŞİKLİĞİ YAPMAK DURUMUNDA KALDIK'


"Değerli arkadaşlar; Birlikte yürüttüğümüz zorlu siyasi mücadelede bir müddet zorunlu mekan değişikliği yapmak durumunda kaldık. Ancak mücadele kararlılığımız, moral ve coşkumuz her zamankinden daha yüksektir. Buna yürekten inanmanızı istiyorum. HDP bütün Türkiye halkları için biricik umut kaynağıdır. Özgürlük ve barış için halkın bize, bizim halka olan ihtiyaç ve bağlılığımız dört duvarla sınırlanamayacak kadar güçlü bir duygudur. Bütün yoldaşlarımın, tarihin bize yüklediği bu erdemli sorumluluk ve görevi yerine getirmedeki tereddütsüz duruşu, benim buradaki moral kaynağımdır. Bu rehine durumunun uzun sürmeyeceği bilinmelidir. Burada bizi hukuk dışı bir şekilde rehin almaya çalışan siyasi zihniyete en büyük cevabımız, HDP’yi büyütmek olacaktır. Hepinize güveniyor ve inanıyorum. Hep birlikte daha büyük başarılara imza atacağımızdan emin olun. Biz gayet iyi ve moralliyiz, sizler de öyle olun. Bütün çalışma arkadaşlarıma yürek dolusu selam ve sevgilerimi iletiyorum. Dostlukla. Selahattin Demirtaş. Edirne Cezaevi."

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 14 Eylül corona virüs tablosu açıklandı