HDP İl Binası'nda polis operasyonu açıklaması

HDP İl Örgütü, dün sabah saatlerinde HDP İstanbul İl Binası'na polisin yaptığı operasyon ile ilgili basın açıklaması yaptı. Hüda Kaya açıklamada bürolarına yazılan duvar yazısını da gösterdi

13 Aralık 2016, Salı 07:54
A A
 HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya açıklamalarda bulundu. Kaya, 'Hoş geldiniz demek istiyordum ama şu manzara hoş mu?' dedi.

Kaya, "Hoş geldiniz demek istiyordum ama şu manzara hoş mu? Değil mi? Nasıl bir ortam içerisinde olduğumuzu çok iyi gösteriyor. Ve şu an bu kareler tarihe geçiyor. Eğer siz gerçekten bu halkın huzurunu, bu ülkenin barışını istiyorsanız 24 saatte bunu gerçekleştirmenin önünde hiçbir engel yok. Gerçekten samimiyseniz, gerçekten barışı istiyorsanız, gerçekten 'acılı insanlar bu ülkede olmasın' diyorsanız, 'hiçbir insanımız katledilmesin, annelerin, babaların evlatların, eşlerin yüreğine ateş düşmesin, evlere tabutlar gelmesin, gençler de, polisler de, asker de kimse katledilmesin' diye gerçekten istiyorsanız; 24 saatte biz bu ülkeyi bir barış yurduna, bir cennet yurduna döndürebiliriz. Bir kez daha bu sözümü haykırıyorum; vekillerimizin, başkanlarımızın, yöneticilerimizin, bütün halkımızın talebini bir kez daha haykırıyorum: Gelin sevgili halkımız, ey HDP'li olmayanlar, 'katliamları istemiyoruz' diyen bütün halkımız gelin hep birlikte büyük bir savaş hamlesine karşı, büyük bir barış hamlesi başlatalım." dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.