HDP'li Demirtaş ve Yüksekdağ'dan 'Vicdan ve Adalet Nöbeti' mesajı

Siyasi operasyonlar sonucunda cezaevine konulan HDP'li Demirtaş ve Yüksekdağ, Diyarbakır'da başlatılan "vicdan ve adalet nöbeti" için bir mesaj gönderdi: "Mutlaka kazanacağız"

29 Temmuz 2017, Cumartesi 13:56
A A
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve mahkeme kararı ile parti üyeliği düşürülen eski eş genel başkan Figen Yüksekdağ, vicdan ve adalet nöbeti için bir mesaj gönderdi.
 

DEMİRTAŞ: MUTLAKA KAZANACAĞIZ


HDP’nin Diyarbakır’da başlattığı vicdan ve adalet nöbetine Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ’dan destek geldi. Edirne Cezaevi’nde bulunan Demirtaş, avukatları aracılığı ile gönderdiği mesajda, “Vicdan ve Adalet Nöbetindeki bütün arkadaşlara başarılar diliyorum. Hepinizi içtenlikle kutluyorum. Anlamlı ve önemli bir duruş olarak gördüğümü ifade etmek isterim. Halkımızın da her yerde bu nöbeti sahiplenmesi gerekir. Sadece Diyarbakır halkının değil, İstanbul, İzmir, Antalya, Adana, Mersin başta olmak üzere tüm halkımızın zulme karşı direniş ortaya koyan bu nöbetle güçlü bir dayanışma ortaya koyması faşizmin geriletilmesi açısından belirleyici olacak” dedi. Demirtaş mesajının sonunda, artık sloganlaşmış olan “mutlaka kazanacağız” sözlerini de kullandı: “Bu vesileyle içeride ve dışarıda direnen bütün arkadaşlarıma ve halkımıza selam ve sevgilerimi iletiyor, mutlaka kazanacağız şiarını paylaşmak istiyorum.”
 

YÜKSEKDAĞ: KARARLILIKLA SÜRDÜRECEĞİZ


Kandıra F Tipi Cezaevi’nde bulunan Figen Yüksekdağ da vicdan ve adalet nöbetini destekledi. Mücadele etmekten vazgeçmeyenlerin faşizmi yeneceğini vurgulayan Yüksekdağ, avukatları aracılığı ile paylaştığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Tüm seçilmişler, siyasetçiler olarak, başlattığınız Vicdan ve Adalet hareketini selamlıyoruz. Toplumsal vicdanın ve adaletin ayaklar altına alındığı bu zulüm düzeninde, toplumsal değerler uğruna mücadele görevi bizlerin omuzlarındadır. AKP- Saray Devleti'nin darbe ve tek adam rejimiyle bütün hak ve özgürlük alanlarını gasp etme saldırısı, direniş nöbetleriyle, durmadan yürüyen halkların ve haklıların eylemiyle püskürtülebilir. Biz içeride, siz dışarıda, zulme ve darbeye karşı bu onur direnişini kararlılıkla sürdüreceğiz. Milyonların siyasi iradesine saldıranlar ve onu esir alabileceğini sananlar, bir kez daha akamete uğrayacaklar. Adaletten, vicdandan ve siyasi ahlaktan yoksun siyasetin sonunu, direnişimizin sürekliliği getirecek. Mücadelede geri çekilmeyenler, durmayanlar faşizmi durduracak.”

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.