HDP'li Osman Baydemir'e Genel Kurul cezası!

HDP'li Osman Baydemir'e 'Kürdistan' dediği için iç tüzüğe göre Genel Kurul'dan 2 gün çıkarma cezası verildi

13 Aralık 2017, Çarşamba 14:18
A A
HDP'li Osman Baydemir'e Genel Kurul cezası!
HDP Şanlıurfa Milletvekili ve HDP Sözcüsü Osman Baydemir, Meclis bütçe görüşmelerinde konuşurken, "Ben Kürdistan'dan gelen bir temsilci olarak benim şu isteğim bu çatı Türk'ün ve Kürt'ün ortak çatısı olmalıdır" demişti.
 

OSMAN BAYDEMİR'E CEZA
 

Bu konuşmanın ardından HDP Sözcüsü Osman Baydemir hakkında TBMM İç tüzüğünün 161'inci maddesinin 3 numaralı bendi gereğince 2 birleşim geçici çıkarma cezası verildi.


MECLİS'TE 'KÜRDİSTAN TARTIŞMASI


HDP'li Osman Baydemir'in , "Ben Kürdistan'dan gelen bir temsilci olarak benim şu isteğim bu çatı Türk'ün ve Kürt'ün ortak çatısı olmalıdır" sözünün üzerineTBMM Başkan Vekili Ayşenur Bahçekapılı, Baydemir'e, ''Kürdistan neresi?'' diye sormuş, Baydemir de elini kalbine koyarak, ''Kürdistan şurası'' demişti. Ardından AK Partili Ayşenur Bahçekapılı da, ''Siz Kürdistan vekili değilsiniz, siz Şanlıurfa'nın vekilisiniz'' ifadesini kullanmıştı. 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.