HDP'li Selahattin Demirtaş'tan 'Adalet Yürüyüşü' açıklaması

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, tutuklu bulunduğu cezaevinde ilk kez röportaj verdi. Demirtaş, Kılıçdaroğlu'nun 25 günlük 'Adalet Yürüyüşü' hakkında konuştu.

12 Temmuz 2017, Çarşamba 09:57
A A
Artı Gerçek'e konuşan Demirtaş, Kılıçdaroğlu'nun başlattığı 'Adalet Yürüyüşü'nü cezaevinden izlediğini ve çok önemli bulduğunu söyledi.

Demirtaş şöyle konuştu: 'Adalet Yürüyüşü'nü de izliyorum. Önemli ve anlamlı buluyorum. Adalet talebi giderek toplumsallaşır ve bütün siyasi partilerin-kesimlerin ortak talebi haline gelirse sonuç alınabilir. Özellikle adalete inanan yargıçların da kararlarıyla bu yürüyüşe ve anlayışa cesurca destek vermeleri gerekir. Çünkü talebin uygulama ayağındaki birinci derece muhataplar kendileridir. Provokasyonlara, hizipleşmelere ve şiddete mahal vermeden adalet arayışı Türkiye’nin her mahallesine, sokağına taşınabilmeli ve kesintisiz bir yürüyüş olmalıdır diye düşünüyorum'

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.