HDP'li Sırrı Sakık'ın ağabeyi Namık Sakık AK Parti'den aday adayı oldu

HDP’li Sırrı Sakık’ın ağabeyi Namık Sakık AK Parti’den milletvekili aday adaylığını açıklayarak "AK Parti’den aday adayı olmamın tek sebebi, birlik ve beraberliği, dostluğu pekiştirmek. Kürtlerin HDP ve PKK’dan kurtulması için mücadele edeceğim" dedi

28 Nisan 2018, Cumartesi 15:50
A A
HDP'li Sırrı Sakık'ın ağabeyi Namık Sakık AK Parti'den aday adayı oldu
Aday adaylığını açıklamasının ardından neden HDP'den değil de AK Parti'den Muş Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıklayan Namık Sakık, "Ben hayatım boyunca hiç HDP’li olmadım, PKK’lı olmadım. Çünkü ben solcu, sosyalist, ulusalcı bir beyine sahip değilim. Ben muhafazakar bir insanım. O ideoloji benim ideolojim değil" dedi.

Sakık soy isminin PKK ile eşleşmiş olduğunu belirten Namık Sakık, "Evet benim soy ismim Sakık. Sakık soy ismi PKK ile eşleşmiş ama ben beynimi, yüreğimi hiç kimseye ipotek olarak sunmadım. Kürtlerin hepsi HDP’li değil, PKK’lı olamaz. PKK ve HDP Kürtleri temsil edemez çünkü Kürtler sosyalist, solcu, ulusalcı olmaz. İdeolojileri bu değil. Yüzde doksanı muhafazakardır" açıklamasında bulundu.
 

"BU ÜLKENİN EN BÜYÜK LİDERİ RECEP TAYYİP ERDOĞAN'DIR"

 
Ülkenin en büyük liderinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu belirterek "Bu ülkenin birliğini, beraberliğini korumanın tek yolu, Kürtlerin HDP ve PKK’dan ayrılmasıdır, onlardan kopması ve onların yanında yer almamasıdır. Bu vesileyle AK Parti’ye çok büyük görevler düşüyor. AK Parti Kürtlere liman açmalıdır, Kürtler kendilerini bu partinin içerisinde hissetmelidir. Bu ülkenin en büyük lideri Recep Tayyip Erdoğan’dır. Hepimiz bununla kenetlenmeliyiz" diye konuştu. 


"KÜRTLERİN HDP VE PKK'DAN KURTULMASI İÇİN MÜCADELE EDECEĞİM"


Kürtlerin HDP ve PKK’dan kurulması adına mücadele edeceğini konuşmasının devamında dile getirerek AK Parti’den aday adayı olmasının sebebine değinen Namık Sakık, "Ben bu toprakların ürünüyüm, ithal değilim. Ben bu ülkenin çocuğuyum, hepimiz beraber yaşamalıyız. Biz ümmetten dolayı beraberiz. Benim AK Parti’den aday adayı olmamın tek sebebi birlik ve beraberliği, dostluğu pekiştirmek. Kürtlerin HDP ve PKK’dan kurtulması için mücadele edeceğim. Dağ, taş demeden her alanda inandığım şeyleri söyleyeceğim" ifadelerini kullandı.


"HDP KANDİL'İN MAŞASIDIR" 


Konuşmasının son kısmında HDP’nin son süreçteki politikasını değerlendiren Namık Sakık, "HDP Kandil’in maşasıdır, yukarıdan ne emir gelirse bunlar uygular. Kandil’i yönetenler ile HDP’yi şu anda yönetenlerin beyni, yüreği aynıdır. Solcu, sosyalist, Marksist bir ideolojiye sahiptirler. Politikalarını halk beğenmiyor. O hendek, çukur olaylarında da tasvip etmedi ve bundan dolayı Kürt halkı HDP’ye kırmızı kart gösterdi. Bunu herkes böyle görmelidir. Nedenine gelince Kürtlere Türkiye bir şey vermiyor, veremez. Kendi egolarını tatmin ettikleri için politikaları bu halkın arasında tutmaz, çok geçerli de değil. Hiçbir zamanda başarıya ulaşamayacaklardır. Allah izin verirse bu seçimde onlar boyunun ölçüsünü alacaklardır" şeklinde konuştu.

İHA
Sıradaki haber yükleniyor...