Hedefe ulaşmanızı sağlayan 10 kritik kural

İster büyük ister küçük hedefleriniz olsun, kendiniz için bir yol belirlediğinizde hedefinize çok daha hızlı ulaşmanızı sağlayacak kritik bazı kurallar vardır. Başarıyı garantilemek istiyorsanız sizi amaçlarınıza doğru götürecek bu kuralları dikkate alarak yaşam amaçlarınızı çok daha hızlı gerçekleştirebilirsiniz

22 Haziran 2021, Salı 17:09 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Ayrıntılı, sürdürülebilir ve stratejik planlama

Ayrıntılı, sürdürülebilir ve stratejik planlama

Hedefinizi olabildiğince ayrıntılı olarak açıklayın. Hedefinize ulaşmak için hedef tarihiniz nedir? Makul olmayı unutmayın; birkaç ay daha hiçbir şey yapamayabilirsiniz, bu yüzden kendinizi hayal kırıklığına hazırlamayın.

Şimdi başla...

Şimdi başla...

Ne zaman başlayacaksınız? Cevap: Şu anda! Çünkü düşünce süreci başladı, ancak başka ilk adımlar var. Bunlar için bir zaman çizelgesi yapın.

Motivasyon için yazılı sistemi kullanın

Motivasyon için yazılı sistemi kullanın

Kendinize şunu sorun: Bu hedefe ulaşmanın bana ne gibi kişisel faydaları olacak? Sağlık, zenginlik, mutluluk, güç, dünyayı kurtarmak veya sevgiyi hissetmek gibi… Bunları yazın.

Engellerden ve sorunları halı altına süpürmeyin, onlarla yüzleşin

Engellerden ve sorunları halı altına süpürmeyin, onlarla yüzleşin

Olası engellerin bir listesini yapın. Aklınıza gelebilecek kadar çok engeli yazın. Sürecin bu kısmından sonra hedefinizden vazgeçmek isteyebilirsiniz veya hedefinizi yeniden gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Ancak bana güvenin, bu iyi bir şey. COVID-19 hakkındaki gerçeği ilk ortaya çıktığında bilseydik, çok daha farklı çözümler geliştirebilirdik.

Engellere karşı çözümleriniz olsun

Engellere karşı çözümleriniz olsun

Şimdi, bu olası engellerin üstesinden gelmek için yapılabilir çözümleri listeleyin. Sorunların ne olduğunu biliyorsanız, onların üstesinden nasıl gelineceğini daha kolay anlayabilirsiniz.

Küçük parçalar her zaman işe yarar

Küçük parçalar her zaman işe yarar

Hedefinize ulaşmak için hangi adımları atmanız, neler yapmanız gerekiyor? Görevlerinizi kendi başınıza gerçekleştirebileceğiniz küçük parçalara ayırın. Veya bir başkasının yardımına ihtiyacınız varsa, tam olarak ne olması gerektiğini ve hangi kaynaklara ihtiyacınız olduğunu yazın. Büyük resimle başlayın ve boş alanları hedefinize ulaşmak için yapmanız gerekebileceğini düşündüğünüz şeylerle doldurmaya başlayın.

Zaman çizelgesini asla unutmayın

Zaman çizelgesini asla unutmayın

Bu eylem adımlarının her birini gerçekleştirmek için bir zaman çizelgesi oluşturun. Bunlar tahminlerdir, bu yüzden kendinize biraz yer açın ve geçici aksilikler ve beklenmedik durumları da planınıza dahil edin.

İlerleyişinizi gösteren durum raporunuz olsun

İlerleyişinizi gösteren durum raporunuz olsun

Hedefinize ulaşmak için taahhütte bulunun, tüm cevaplarınızı yazın, listenin en altını imzalayın ve günden güne hedefinize ilerleyişinizi görün. Bu, arzu ettiğiniz hedefe ulaşmanıza yardımcı olacaktır.


Paylaşmak değerlidir

Paylaşmak değerlidir

Sır olarak saklamayın, ama övünmeyin de. Başkalarına söyleyin ve sevdiklerinizi planınıza dahil edin. Ne kadar çok desteğe sahip olursanız, motivasyonunuz ve başarı şansınız o kadar artar.

Süreci takip ettiğinizde, ne kadar kolay uygulanabilir olduğunu göreceksiniz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Performansınızı arttırın: Beyninizi eğitmek için10 stratejik adım