Hedefi tutturamayan çalışanlarına idrar içirip hamam böceği yedirdiler!

Çin'de bir firma, satış hedeflerine ulaşamayan çalışanlarını önce kırbaçladı, sonra da idrar içmeye ve hamam böceği yemeye zorladı. Olayın mahkemeye taşınmasının ardından yöneticilere hapis cezası verildi

07 Kasım 2018, Çarşamba 12:51 Son Güncelleme:
A A
Hedefi tutturamayan çalışanlarına idrar içirip hamam böceği yedirdiler!

Çin'de firma çalışanlarının sırtlarına kemerle vurulduğunu ve zorla sarı bir sıvı içirildiğini ortaya koyan görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından polis harekete geçti.

Yöneticiler tarafından gönderildiği söylenen mesajlarda, çalışanların ay sonuna kadar satış hedeflerine ulaşamamaları halinde idrar veya sirke içmek, hamam böceği yemek ve saçlarını kazıtmak gibi çeşitli cezalara çarptırılacağı yönünde tehdit ifadeleri yer aldı.

Firmanın üç yöneticisine olayla ilgili 5 ila 10’ar gün hapis cezası verildiği belirtildi.

Videoda, firma çalışanı olduğu söylenen kişilerin burunlarını tıkayarak plastik bardaktan sarı bir sıvı içtikleri görülüyor.

KIDEM TAZMİNATINI KESİLMESİN DİYE YAPMIŞLAR

Sosyal medyada, neden bu cezalara katlandıkları ve işten ayrılmadıklarına ilişkin sorular üzerine bir çalışan, firmaya 2 ay borçlu  olduklarını belirterek işten ayrılmaları halinde kıdem tazminatlarının kesilmesiyle tehdit edildiklerini söyledi.

AASON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.