Hediyelik eşyadan 558 kilo uyuşturucu çıktı

Avustralya'nın Sydney kentinde yapılan uyuşturucu operasyonu sonucu, piyasa değeri 500 milyon Avustralya doları (yaklaşık 947 milyon 100 bin TL) olan uyuşturucu ele geçirildi

31 Temmuz 2012, Salı 09:08
A A

Avustralya Federal Polisi’nden yapılan açıklamada, 558 kilogram metamfetamin ile eroinden oluşan uyuşturucuların hediyelik pişmiş toprak kapların sevkıyatı sırasında ülkeye sokulduğu bildirildi. Olayla ilgili 4 Hong Kong ve 3 Avustralya vatandaşının gözaltına alındıkları belirtilen açıklamada, bu kişilerin uyuşturucu kaçakçılığından suçlu bulunmaları halinde ömür boyu hapis cezalarına çarptırılabilecekleri kaydedildi.

Ele geçirilen uyuşturucuların 306 kilogram metamfetamin ile 252 kilogram eroinden oluştuğu bildirilen polis açıklamasında, operasyonda el konulan metamfetaminin şimdiye kadar uyuşturucu operasyonlarında ele geçirilen en büyük metamfatamin miktarı olduğu, eroinin ise şimdiye kadar ele geçirilen en büyük 3. eroin miktarı olduğu kaydedildi.

Yetkililer, ABD Uyuşturucuyla Mücadele Dairesi’nin geçen yıl Ağustos ayında söz konusu uyuşturucu kaçakçılığı planı konusunda Avustralya polisini bilgilendirdiğini belirtti. Polis, uyuşturucuların hangi ülkeden Avustralya’ya sokulduğuna ilişkin bilgi vermedi.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.