Hediyesi hayat oldu

Karaciğer hastası olan Erdal Gonca, 23 yıllık eşi Nergül Gonca'nın evlilik yıldönümünde verdiği parça karaciğerle hayata döndü.

28 Ağustos 2009, Cuma 11:15
A A

Tek çare organ nakliydi Bodrum’da taksicilik yapan Erdal Gonca’ya ileri derecede karaciğer yetmezliği teşhisi kondu. Erdal Gonca, tedavi için İzmir’de bir hastaneye yattı. Erdal Gonca’nın tedaviye yanıt vermemesi üzerine doktorlar, tek çarenin organ nakli olduğunu söylediler. Bunun üzerine Nergül Gonca, eşi Erdal Gonca’ya parça karaciğer vermek için gönüllü oldu. ‘Allah bile böyle istedi’ Testler sonucu dokuların uyduğu belirlendi. Nakil, İzmir Kent Hastanesi’nde çiftin 23’üncü evlilik yıldönümü olan 15 Ağustos’ta yapıldı. Nergül Gonca, “Aslında nakil, oğlumuz askerden döndüğünde, 22 Ağustos’ta yapılacaktı. Ama Allah benim eşime yaşam hediye etmemi uygun görmüş olacak ki, ameliyat 15 Ağustos’ta yapıldı” dedi.

 Ramazan ERCAN/AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.