Helal olsun! Bursuyla arkadaşlarına 250 kitap aldı

Siirt'teki Selahaddin Eyyubi İmam Hatip Ortaokulu'nda okuyan Mehmet Akif Tuna (13), parasız yatılı ve bursluluk sınavında kazandığı bursla sınıf arkadaşlarına 250 kitap satın aldı. Tuna, "Sınıf ve okul arkadaşlarımın kitap eksikliği olduğunu gördüm. 3 ayda bir aldığım 750 liralık burs parasıyla 250 kitap alıp arkadaşlarıma hediye ettim" dedi

12 Ocak 2019, Cumartesi 10:10
A A
Helal olsun! Bursuyla arkadaşlarına 250 kitap aldı

Siirt'teki Kurtalan Selahaddin Eyyubi İmam Hatip Ortaokulu’nun 7’nci sınıfında eğitim gören Mehmet Akif Tuna, 2 yıl önce girdiği parasız yatılı ve bursluluk sınavında başarı elde ederek burs almaya hak kazandı. 3 ayda bir ayda 750 lira burs ücretini alan Mehmet Akif Tuna, bursu çoğu zaman yardıma muhtaçlar için harcıyor. Mehmet Akif Tuna, en son aldığı burs parasıyla bu kez sınıf arkadaşlarının okumaları için 250 kitap satın aldı.

Tuna’nın Türkçe öğretmeni Mehmet Emin Demir, öğrencisinin yaptığı bu girişim örnek bir davranış olduğunu dile getirerek "Öğrencimiz girdiği sınavda bedava yatılı ile burs sınavını kazandı, kendisini tebrik ediyoruz. Ancak bununla kalmadı ve okul öğrencilerine yardımda bulunuyor. Kendisine verilen 3 ayda bir 750 lira ile okuldaki öğrencilere kitap alan Mehmet Akif Tuna’yı tebrik ediyoruz" dedi.

'YAPTIĞIM İÇİN ÇOK MUTLUYUM'

2 yıldan beri aldığı bursla gerek yardıma muhtaç ve gerekse kendi okulunda okuyan öğrencilere kitap yardımında bulunduğunu anlatan Mehmet Akif Tuna, "Bazı arkadaşlarımız kitap alacak paraları yok, ben kendilerine alıp veriyorum. Son zamanlarda sınıf ve okul arkadaşlarımın kitap eksikliği olduğunu gördüm. Okulumuzun Türkçe öğretmeni Mehmet Emin Demir ile konuştum. Tüm okul arkadaşlarıma kitap almaya karar verdim. Öğretmenimle birlikte kırtasiyeye gidi 250 adet kitap aldık ve bunları okulda dağıttık. Ben bunu yaptığım için çok mutluyum" diye konuştu.

Mehmet Yücel DURAK/DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Haftanın fotoğrafları