Helikopterimizin düşme nedeni belli oldu

Helikopterimizin düşme nedeni belli oldu

Afganistan'da düşen ve 12 askerin şehit olduğu helikopter kazasıyla ilgili TSK'dan açıklama geldi. TSK'nın açıklamasında; 'Bulgulara göre helikopter teknik arıza nedeniyle düştü. Enkaz parçaları Türkiye'ye getirildi, teknik inceleme başladı' denildi

26 Mart 2012, Pazartesi 16:51 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Afganistan'da  düşen helikoptere ilişkin yapılan incelemede, “Elde edilen ilk bulguların,  helikopterin teknik bir arıza nedeniyle kaza-kırıma uğradığı yönünde” olduğunu  bildirdi.

TSK'nın internet sitesinde yapılan duyuruda, şunlar kaydedildi: 

“Afganistan'da Kabil Bölge Komutanlığı emrinde bulunan ve 16 Mart 2012  tarihinde görev uçuşu esnasında kaza-kırım geçiren askeri helikopterimiz ile  ilgili olarak incelemelerde bulunmak üzere olay mahalline giden 12 kişilik  Kaza-Kırım Heyetimiz yurda dönmüştür.

Elde edilen ilk bulgular, helikopterin teknik bir arıza nedeniyle  kaza-kırıma uğradığı yönündedir. Helikopter enkazı ile ilgili parçalar Türkiye'ye  getirilmiş ve teknik incelemelere başlanmıştır. Teknik incelemelerin  tamamlanmasını müteakip hazırlanacak rapor, kamuoyunun bilgisine sunulacaktır.”

A.A.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Safranbolu'da corona virüs çıkan köy karantinaya alındı