Hem ebeveynlere hem de çocuk ve gençlere yeni yıl hediye önerileri

Yeni yıla sayılı günler kala hediye seçenekleri en çok merak edilen konuların başında geliyor. İşte ebeveyn, çocuk ve gençlere birbirinden özel hediye önerileri...

26 Aralık 2019, Perşembe 12:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Plastik Şişe Dönüşümünden Yapılan Sırt Çantaları

Plastik Şişe Dönüşümünden Yapılan Sırt Çantaları

Dünyanın ilk anti-theft sırt çantası tasarımını geliştiren XD Design, geri dönüşümü mümkün materyallerden yapılan Bobby Hero koleksiyonu Türkiye’de ilk defa satışa çıktı. Plastik şişe materyallerinin geri dönüştürülmesi ile benzersiz bir koleksiyona imza atan XD Design sırt çantaları, doğayı koruyan modellerinin yanı sıra özgün ve yenilikçi tasarımlarıyla da fark yaratıyor. Kilitlenebilir gizli fermuarları ile güvenlik sorununu ortadan kaldıran XD Design sırt çantaları, organize yapısı sayesinde her eşyanıza yer buluyor. Small, Regular ve XL olmak üzere 3 farklı boyutuyla Türk tüketicilerinin de beğenisine sunulan Bobby Hero koleksiyonu Beymen, Vakkorama ve Hipicon.com’da satışta.

Adidas’tan 2019 Star Wars Koleksiyonu

Adidas’tan 2019 Star Wars Koleksiyonu

İlk filmden bu yana yıllar içinde daha büyük bir efsaneye dönüşen Star Wars’un 9. filmi vizyona girdi. adidas, Lucasfilm ile birlikte yaptığı işbirliği kapsamında adidas x Star Wars 2019 koleksiyonunu hazırladı. Işın Kılıcı temalı paketle başlayan kapsül koleksiyon, Uzay Savaşı paketi ve Karakterler paketi ile satışa sunuldu. Üç paketten oluşan kapsül koleksiyonun her biri ikonik bir Star Wars detaylarından oluşuyor.

Bir Jedi ve ışın kılıcı arasındaki kırılmaz bağdan esinlenerek tasarlanan Işın Kılıcı temalı paket, her bir siluetin UV orta tabanındaki özellikli kyber kristal temalı unsurlarla vurgulanıyor. Koleksiyonda sekiz kişisel basketbol tekrarlaması bulunuyor: Harden Vol. 4, mor aksanlarla tasarlanmış ve Mace Windu’ya atıfta bulunurken, Dame 5 ise Luke Skywalker’ın yeşil ışın kılıcından ilham alıyor. Crazy 1 ve Rivalry Lo tasarımları Darth Vader ve karanlık tarafa ışık tutarken, klasik Top Ten tasarımı ise efsanevi Jedi kahramanı Obi-Wan Kenobi’ye adandı.

Ayrıca paket, gücün hem ışık hem de karanlık tarafındaki karakterlerin yer aldığı Pro Next’e ek olarak D.O.N #1 sayısının junior sürümünü içeriyor. Eşsiz Star Wars detayları, Aurebesh belirtme çizgileri tüm siluetlerde yer alıyor. Ayakkabılar galaksinin resmi yazılı sistemi ile de damgalanmış durumda. Işın Kılıcı temalı paketi tamamlamak için de kapüşonlu ya da bisiklet yakalı sweatshirtler ve eşofman altı bulunuyor.

Swatchy dokunuşlarla sanatın başyapıtları

Swatchy dokunuşlarla sanatın başyapıtları

Yeni yıl için hediye seçenekleri içerisine dahil edebileceğiniz en tarz hediyelerden biri de Swatch’tan geliyor.

Swatch, 2018'de Amsterdam Rijksmuseum ve Madrid Thyssen-Bornemisza Müzesi ile iş birliklerinin ardından yaratıcı yolculuğunun üçüncü durağında Paris’in ünlü Louvre Müzesi'ne uğruyor.

Spot ışıklarını Mona Lisa ve Louvre koleksiyonlarından diğer başyapıtlara tutan dört yeni saat modeli, Swatchy dokunuşlarla sanatı saatseverlerin bileklerine taşıyor. Swatch, 2020 yılında dünyanın en ilham veren sanat müzelerini ziyaret etmeyi sürdürecek. 

Yeni Yıl temalı kazaklar

Yeni Yıl temalı kazaklar

LC Waikiki yaklaşan yeni yılın heyecanını yansıtan çizgilerin hakim olduğu kazakları moda severlerin beğenisine sunuyor. Kar taneleri, geyik, kurabiye adam ve kardan adam motiflerinin çokça kullanıldığı kazaklar ailenin tüm fertlerine hitap ediyor.

Yeni yılın ruhunu kazaklara taşıyan LC Waikiki, “Mutlu Hediyeler Mutlu Yıllar” mottosundan hareketle özel bir koleksiyon hazırladı. Yeşil, kırmızı, siyah ve beyaz renklerinin öne çıktığı koleksiyon sevdiklerine hediye arayışındakilere zengin seçenekler vadediyor. “Let It Snow” mesajlı LC Waikiki kazaklar, kışın habercisi olurken detaylarda kullanılan geyik, kar ve şekerleme motifleri eğlenceli kombinlerden vazgeçmeyen ailelerin tüm fertleri için tasarlandı.

Mickey Mouse çocuk koleksiyonları ile öğünleri keyifli hale getirin

Mickey Mouse çocuk koleksiyonları ile öğünleri keyifli hale getirin

Mickey Mouse çocuk koleksiyonları iyi bir yılbaşı hediye alternatiflerinden. WMF çocuk yemek seti Miniklerin motor gelişimine göre tasarlanan WMF’in 6 parçalı çocuk yemek seti hem kahvaltıda hem de akşam yemeğinde en heyecanlı anlar için ortam hazırlıyor. Bu eşsiz setin porselen tabak ve kasesine sevimli farenin eğlenceli resimleri, çatal kaşık bıçak takımına ise motifleri işleniyor.

WMF’in çocuk çatal, kaşık ve bıçak takımları bu seti ile çocuklar çatal, kaşık ve bıçak kullanmayı öğrenirken çok eğleniyor. Sevimli motiflerle işlenen ve renkli resimlerle süslenen bu takımlar ile minikler öğünlerini keyifle yiyecek.

Mirasların Zamansız Karışımı

Mirasların Zamansız Karışımı

Eastpak ve Harris Tweed, zengin miraslarını ve kaliteli işçiliklerini üç klasik Eastpak tasarımını yeniden canlandırarak kutluyor. Vintage yünler ve modern naylonlar İskoç manzaralarından ilham alan renklerden oluşan bir paletle dayanıklı bir Eastpak tuvalinin üzerinde bir araya geliyor.

Harris Tweed Hebrides'in, şirketin kurulduğu uzak bir Hebrid adası olan Lewis ve Harris adası ile bağlantılı olan benzersiz bir hikayesi var. Harris Tweed, dünyada kendi Parlamento Yasası -1993 Harris Tweed Yasası - tarafından yönetilen tek kumaştır. Bu yasa kullanılan yünün İskoçya Dış Hebridleri'nde boyanmış ve eğrilmiş daha sonra bağımsız dokumacıların evlerinde dokunmuş olması gerektiğini şart koşar. Yüzde 100 saf ve yerel yün ve iş gücü kullanılarak tamamlanmış kumaş daha sonra, Orb markası ile damgalanır. Harris Tweed'in tanımı, 1993’teki Harris Tweed Yasası ile açıkça ortaya konmuştur ve Harris Tweed Orb Mark’ı İngiltere’de bugüne kadar ulaşmış olan en eski sertifikasyondur.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Kendiniz ve aileniz için yeni yıl kararlarını almanıza yardımcı olacak ipuçları