Hemen aşık olanlar toplanın: Daha güvenli ilişkiler için tavsiyeler

Bir ilişki bittikten sonra aslında bize ne kadar zarar verdiğini, benliğimizden neler götürdüğünü anlarız. Genelde de şu cümleyi kurarız "Ona gereğinden fazla değer vermişim"... Artık biraz daha temkinli adımlar atmanın zamanı gelmedi mi? Daha güvenli ilişkiler kurmanın esaslarını anlattık.

01 Mart 2021, Pazartesi 10:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Çalışmaya daha fazla zaman ayır

Çalışmaya daha fazla zaman ayır

Ne kadar çok çalışırsan romantik ilişkilerinde bir insanı o kadar az hayatının merkezine koyarsın. Yapacak işlerin, gireceğin toplantılar, birikmiş mail'lerin olmalı... Öteki türlü mesaj bekler durursun. Ya da acil hobiler edinmelisin. 

Özel zaman ayır

Özel zaman ayır

İlişkilerin için belirli bir zaman aralığı planla. Bu zamanın dışında çalışırken asla mesaj atma ya da sosyal medyada profiline bakma.


 İhtiyaçlarını önemseyen insanlara zaman ayır

İhtiyaçlarını önemseyen insanlara zaman ayır

Sonuçta hayat bir oyun değildir. Bu nedenle de hayatına girecek olan kişileri yavaş ve dikkatli bir şekilde içeri al. Eğer bu seni rahat ettirecekse, onların ihtiyaçlarını bilmelerine izin ver. Eğer senin için doğru kişilerse ihtiyaçlarına karşılık vereceklerdir. Çünkü seni düşünmeyen, önemsemeyen bir insanı sen de önemsememelisin.

 Çok değil, sağlıklı iletişim

Çok değil, sağlıklı iletişim

Partnerinizle daha fazla iletişim kurmayı istemeniz sonuçta doğal bir durum. Herkesin farklı ihtiyaçları olabilir. Ama eğer bu sağlıksızsa yani bunu kıskandığınız için ya da saplantılı bir şekilde yapıyorsanız işte bu doğru değildir. Arada büyük fark vardır.

Kendinizi meşgul edin

Kendinizi meşgul edin

Yaşadığınız anın farkına varın. Farkındalık yaratın. Kendinizi endişeli ya da ona tamamen bağlı hissettiğiniz zamanlar başka bir alana yönelin. Kendinizi meşgul edecek bazı işler bulun. Beyninizi gereksiz hislerle doldurmak yerine yeni alışkanlıklar, hobiler edinin ve kötü duyguların sizi kemirmesine izin vermeyin. 

 Siz ondan önce de vardınız, ondan sonra da var olacaksınız

Siz ondan önce de vardınız, ondan sonra da var olacaksınız

Hatırlayın: Siz hayatınıza birini sokmadan önce vardınız, o hayatınıza girdiğinizde de yine var olacaksınız. Bu o kişi hayatınızdan çıkarken de geçerli. Yani kişiliğinizle hep var olacaksınız. Birçok insan hayatına biri geldiğinde bunu unutuyor. Yani o kişiyi hayatlarının merkezine sokuyorlar. Ama önemli olduğunuzu unutmayın. Çünkü birlikte olduğunuz kişi hayatınızdan çıktığında kendinizi boşlukta hissediyorsunuz. 

Başka insanlarla da görüşün

Başka insanlarla da görüşün

Başka insanlarla da randevulaşın. Ya da kafanızı dağıtacak birilerini bulun. Bazen değişik insanlarla görüşüp, konuşmak ilişkinizdeki bulutları da dağıtacaktır. Çünkü tamamen aynı kişi üzerine odaklanmak yanlış şeyler yapmanıza neden olabilir. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Evliliğin ilk senesini hasarsız atlatmanın yolları