Hepsi de yerli girişim: Neredeyse yenilebilecek kadar doğal içeriklerle hazırlanmış 8 temiz kozmetik markası

Yiyemediğimiz şeyi aslında cildimize de sürmememiz gerektiği teorisini çok seviyoruz. Cildimiz de adeta ağzımız gibi ona verilen şeyleri vücudumuzdan içeri sokuyor ve sistemimize karıştırıyor. İşte tam da bu sebeple sizi birbirinden başarılı ve birbirinden doğayı seven 8 girişimle tanıştırmak istiyoruz. Güzelliğinizi doğadan damıtıp getirmeniz için tertemiz bir başlangıç olacaklardır eminiz.

22 Eylül 2020, Salı 14:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1. Tilia Skin Food

1. Tilia Skin Food

Çiçek özleri, bitki özleri, doğal yağlar artık bir araya gelerek saçınızı, cildinizi e hatta bebeğinizi koruyacak kadar saf içeriklerle Tilia’da buluşuyor. Tonikler, serumlar, cilt dengeleyiciler, merhemler, maskeler, kolonyalar derken tüm bu ürünlerin en saf haldeki alternatiflerini bize sunmalarından dolayı inanılmaz mutluyuz. Tasarımı ve içeriklerin doğal kokuları da bizi böylesine doğallığa ve minimalizme düşkün bir Türk girişimimiz olduğu için fazlasıyla gururlandırdı.

Instagram: @tilia_skinfood

2. Misbahçe

2. Misbahçe

Kimyasal ve sentetik madde içermeyen doğal kozmetikle bizi 1997 yılında tanıştıran bir marka Misbahçe. İsmi gibi çoğunlukla Ayvalık’ta mis bir bahçeden alınan hasatlarla, zeytinyağlarıyla şifa bulma sürecimizde yanımızdalar. %100 doğal kaynaklı içerikler cildin kendi kendini onarmasını hızlandırıyor ve doğanın gücünden uzak kalmadığımız hissini bize yaşatıveriyor.

Cilt bakımı, özel yağlar, saç bakımı, aromaterapik yağlar, bitkisel sabunlar, kolonyalar ve her cilt tipine uygun şekilde hazırlanan maskeler ve bitki suları Misbahçe’nin bize sunduğu güzelliklerden bazıları.

Instagram: @misbahce

3. Hatice Teyze

3. Hatice Teyze

Doğal yaşamın güzelliklerini keşfetmeyi hayatta en sevdiği şey haline getirmiş kurucularıyla Bodrum’da ortaya çıkan Hatice Teyze markası size hem gıda, hem anne&bebek hem de sağlıklı kozmetik ürünler sunuyor. Doğal yağ, sabun, krem, tonik, maske, her cilde göre serum, banyo tuzu ve kendi özel bileşenlerinden oluşan cildi koruyan “muhafız” spreyiyle Hatice Teyze markasının cilt bakım ürünlerini kullananlar aslında ne demek istediğimizi iyi biliyorlar :)

Instagram: @haticeteyzedogalurunler

4. Kudra Cilt Besinleri

4. Kudra Cilt Besinleri

Bitkilerin en saf ve en yoğun hallerinden özel karışımlar hazırlamak için uzun yıllar süren eğitimlerden geçen Kudra’nın kurucuları bizlere neredeyse yenilebilecek kadar doğal cilt bakım ürünleri sunuyorlar. 

Renkli kozmetikten bitkilerden damıtılmış öz sulara, doğal nemlendiricilerden yüz temizleme yağlarına kadar çok geniş bir yelpazede Kudra ciltlerimize doğanın enerjisini yansıtabiliyor.

Instagram: @kudraciltbesinleri

5. abtira

5. abtira

Özel karışım serumları neredeyse dünyada ses getirecek kadar etkili ve ürün yelpazesi kolonyadan traş sonrası iksire kadar çok çeşitli. Üstelik vegan. Kurucusu Ege’ye gönül vermiş bir Polak; Anna Batyra Üçer. Ve onun girişimi sayesinde saçlarımızı ve cildimizi emanet etmek için bu kadar kaliteli bir yerli markamız olduğu için oldukça mutluyuz.

Instagram: @abtira

6. Otamabalsam

6. Otamabalsam

Otama Balsam’ın da öyle sihirli bir kurucusu var ki; kızartma yağlarından bile sağlıklı bir sabun elde edebilen, sıfır atık projesini gördüğümüz en akılcı şekilde destekleyen, doğal ve yerli tohumların peşinde yollara düşmekten geri durmayan güçlü bir kadın; Merve Özkorkmaz. Ve onun hayatımıza soktuğu bu zararsız diş macumu, koltuk altı roll-onu, bisikletçi poposu merhemi, kıvırcıklaştıran saç sabunu gibi inanılmaz yaratıcı ve inanılmaz etkili ürünler bizi doğal olma halinin en güzel yerine getiriyor. Eğer kendisini zaten takip ediyorsanız kargolarında bile plastik kullanımını yok etmek için girdiği çabadan, doğayı nasıl sevdiğini ve size onu nasıl sunabileceğini anlayabilirsiniz.

Instagram: @otamabalsam

7. Fermente Mutfağım

7. Fermente Mutfağım

Daha çok gıdada en doğruyu ve en doğalı bize getirmek için açıldıysa da, zaman içerisinde en güzel diş macunlarını, en doğal sabunları, en zararsız haşere kovucuları ve hatta evcil hayvan temizleme spreylerini bizlerle buluşturan Fermente Mutfağım’ın doğal hayatı bizim için bu kadar ulaşılabilir yapmasıyla hayatlarımız daha da kolaylaştı. Probiyotik etkili ürünleri hem ürettiği gıdalarda hem de cilt toniklerinde ve sabunlarda dahi kullanmaları bizi çok sevindiriyor. 

Instagram: @fermentemutfagim

8. Badecanlar

8. Badecanlar

“Badecanlar, Zehirsiz Şeyler” adı altında uzunca zamandır şifalı içeriklerle ürünler yaratan bu ekip zehirsiz, atıksız ve vegan olma yolunda büyük uğraşlar veriyor.

Zararsız güneş krem, sıvı sabun, bitkisel zımpara yani peeling :), saç sabunu ve diş macununun peşindeyseniz yolunuz badecanlar’la bir gün kesişecektir.

Instagram: @badecanlar

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sakal nasıl gürleşir? Enine boyuna sakal gürleştirme rehberi