Hepsi şehit oldu!

Hepsi şehit oldu!

Bekir Kelleci, Süleyman Kul, Mehmet Polat ve Ayhan Özdil... Türkiye onların isimlerini aslında içimizi yakan şehit haberlerinde tek tek duydu. Bekir Kelleci, Süleyman Kul, Mehmet Polat ve Ayhan Özdil. 1.5 yıl önce aynı devre olarak orduya katıldılar. Yedikleri, içtikleri ayrı gitmiyordu. 3 arkadaş, üç hafta önce Nusaybin'de şehit düştü. Onlara son olarak Kul da katıldı

27 Nisan 2016, Çarşamba 10:10 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Mardin Nusaybin'de şehit olan hemşehrisi ve tim arkadaşı Bekir Kelleci'nin cenaze törenine katıldıktan 22 gün sonra aynı yerde şehit düşen Uzman Çavuş Süleyman Kul'un vasiyeti yürekleri dağladı. Süleyman Kul'un babası Mehmet Kul, oğluyla en son 3 gün önce telefonda görüştüğünü belirterek kendisine "çeşme" vasiyetinde bulunduğu söyledi. Baba Kul şunları söyledi:

'ÇEŞME YAPTIRIN '

"3 gün önce görüştük. Arkadan silah sesleri geliyordu, bana, 'Baba sıkma canını, az kaldı geleceğim' dedi. Gelemedi, sarılamadım. Şehit olmadan önce bana bir vasiyet bıraktı. 'Baba şehit olursam vasiyetim var. Yaylaya giderken Şenlik Yolu üzerinde adıma bir çeşme yaptırın ve üstüne 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez' yazın."

VASİYETİ ÇEKMECESİNDE

Şehidin annesi Fatma Kul ise oğlunun vasiyetini yazılı olarak da bıraktığını ve odasındaki çekmecede durduğunu gözyaşları içinde anlattı. Şehit annesi Kul, "Oğlum ile konuştuğumda, 'Anne mayıs ayında geleceğim, bana sevdiğim kızı isteyeceğiz' dedi" diye konuştu.

'O DA BENİM OĞLUMDU'

Şehit Kul'un fotoğrafını taşıdığı tim arkadaşı şehit Bekir Kelleci'nin babası Ali Kelleci de aileye taziye ziyaretinde bulundu. Ali Kelleci, "O da benim oğlum. Oğlumun cenazesinde, 'Ben de şehit olacağım' demişti. Bir evladım da o. Onlar devre arkadaşıydı. İkisi birden gözümün önüne geliyor" ifadesini kullandı. Yağlıdere'nin Üçtepe beldesi Belediye Başkanı Harun Öztürk de "Gerekli hassasiyeti göstereceğiz. İstediği çeşmeyi yapacağız" dedi.

HEPSİ ŞEHİT OLDU

Süleyman Kul ve Bekir Kelleci Giresunlu, Mehmet Kahramanmaraşlı, Aycan ise Balıkesirliydi. 1.5 yıl önce aynı devre olarak orduya katıldılar, yedikleri içtikleri ayrı gitmedi. Üç arkadaş 3 hafta önce, biri de önceki gün şehit düştü. Son görev yerleri Nusaybin'di. 2 Nisan'da tuzaklı bomba saldırısında Bekir Kelleci, Mehmet Polat ve Aycan Özdil birlikte şehit oldu. Aynı fotoğraf karesinde yer alan dört sıkı arkadaştan üçünün birlikte şehit olduğu duyuruldu.

Şehit Uzman Çavuş Bekir Kelleci, Şehit Uzman Çavuş Süleyman Kul, Şehit Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Polat, Şehit Jandarma Uzman Çavuş Aycan Özdil (soldan sağa)

O fotoğrafta yüzü kapatılan sonuncu asker Uzman Çavuş Süleyman Kul da arkadaşlarından tam 22 gün sonra Nusaybin'de şehit düştü.

10 BİN KİŞİ UĞURLADI

Şehit Uzman Çavuş Süleyman Kul, dün memleketi Giresun'un Yağlıdere ilçesine bağlı Sınır Köyü'nde 10 bin kişinin katıldığı törenle toprağa verildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Kul ile Şehit Uzman Çavuş Mevlüt Çetinkaya ve Uzman Onbaşı Muhammet Yılmaz'ın ailelerine birer başsağlığı telgrafı gönderdi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sakarya’da vatandaşlar kurallara uyulmasını istedi