Her aynanın önünde pamuklu çubuk olması için 7 geçerli neden

Pamuklu çubuk kullanım alanları... Saymakla bitmez. Marketlerin en ucuz ürünlerinden biri olan pamuklu çubuklar ufak paralara çokça sahip olduğumuz ürünlerden biri. Ancak kulaklar için ne kadar zararlıysa diğer alanlar için oldukça faydalı. Evdeki onlarca pamuklu çubukla ne yapacağınızı bilmiyorsanız, bakım alanında nasıl faydalayacağınıza bir göz atın.

12 Şubat 2021, Cuma 16:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1. Farlarınızı seyahatlerinizde kulak temizleme çubuğunun içinde koyun

1. Farlarınızı seyahatlerinizde kulak temizleme çubuğunun içinde koyun

Kendinize seyahat için hazırladığınız çantaya kulak çöpüne eklemenizi öneririz. Kocaman far paletlerinize yer açmak yerine pamuklu kulak çubuklarının uçları açıp küçük pamukçuklarının içine farlarınızdan birer parça koyabilirsiniz. Ayrıca makyajınızda bozulan küçük yerleri de pamuklu kulak çubuğuna makyaj temileme suyu alarak düzeltebilirsiniz. En çok da ulaşılması zor yerleri.

2. Kumaşlarınıza yeni desenler

2. Kumaşlarınıza yeni desenler

Pamuklu çubukları bir fırça gibi kullanarak herhangi bir yüzeyde yenilikler yaratabilirsiniz. Bir doğum günü kartı süsleyebilir veya kıyafetlerinize yeni desenler ekleyebilirsiniz. 


3. Erişilmesi zor mum fitillerini yakın

3. Erişilmesi zor mum fitillerini yakın


Yüksek uzunluktaki mumlar uzun süre dayanıklıdır fakat ömürlerinin sonuna kadar ışığı aynı güçte yayamazlar. Mumların erişilmesi zor fitillerini yakmak için pamuklu çubukları kullanabilirsiniz. Çubuğun ucunu alkolle ya da kolonya ile ıslatın ve mumunuzu kolaylıkla yakın.

4. Fermuarlarınızı onarın

4. Fermuarlarınızı onarın

Sıkışan fermuarlarınızdan ötürü birçok ceket ve pantolondan vazgeçtiğinizi biliyoruz. Yağlama işleminin bozuk fermuarlarınızın üstesinden gelebileceğini biliyor muydunuz? Pamuklu çubuğunuzu zeytinyağına veya sabuna bulayarak sorunlu bölgelere uygulayabilirsiniz.

5. Takılarınızı parlatın

5. Takılarınızı parlatın

Mücevherlerinizi bir temizlik solüsyonuyla ıslatıp parmaklarınızla hafifçe ovalayın ve ayrıntılı alanları temizlemek için pamuklu çubukları kullanın. 

6. Saçlarınızdaki beyazlardan kurtulun

6. Saçlarınızdaki beyazlardan kurtulun

Saçlarınızda tek tük beyazlar varsa kulak temizleme çubukları büyük yardımcınız olacak. Tüm saçınızı boyayıp kendi öz renginizden vazgeçmek istemiyorsanız saçınızdaki beyazları bu çubuklarla boyayabilirsiniz.


7. Ayakkabılarınızdaki çizikleri onarın

7. Ayakkabılarınızdaki çizikleri onarın

Ayakkabılarınızdaki birkaç çizik veya aşınma onu bir daha giyemeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Fakat kulak temizleme çubukları bu hasarları gidermede etkili olacaktır. Malzemenin kendisini korumak için, aynı bölgeyi bebek tozu veya jeli ile kaplayabilirsiniz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Merhaba, bu aralar cildin berbat durumdaysa yalnız değilsin