Her biri 6 bin dolar değerindeki seks oyuncakları bu atölyede üretiliyor

Strazburg, Fransa'daki atölyesinde “Dreamdoll” isimli firma her biri 6 bin Dolar (16 bin TL)'a satılan “yetişkin oyuncakları” üretiyor

11 Haziran 2015, Perşembe 11:17
A A

Strazburg, Fransa'daki atölyesinde “Dreamdoll” isimli firma her biri 6 bin Dolar (16 bin TL)'a satılan “yetişkin oyuncakları” üretiyor. Silikondan yapılan seks oyuncakları firmanın iddiasına göre pek çok müşterisi tarafından “sanat eseri” olarak alınıyor.

Hafif alüminyum iskeleti ve silikon malzeme dolayısıyla 40 kiloyu geçmeyen ağırlığıyla bu “oyuncak”ların yapımı yaklaşık bir hafta alıyor. 3 çalışanı bulunan firmanın yılda 100 civarında silikon seks oyuncağı yaptığı söyleniyor. Hedef müşteri kitlesinin büyük kısmının Avrupa'da yaşadığı biliniyor.

Göğüs ölçüleri, ten rengi, saç rengi, makyaj gibi detayları müşterinin talebine göre şekillenen “oyuncaklar” genelde 1 buçuk metre boyunda oluyormuş.

Teslimatı özel yapım hafif kasalarda gerçekleştirilen bebeklerin yapım süreci alüminyum iskeletin üzerine kalıba dökülmüş malzemenin adapte edilmesiyle son bulmuyor.

Makyajı, giysileri, saçının taranması gibi noktalar firmanın iddiasına göre aceleye getirilmiyor. (Fotoğraflar:Vincent Kessler / Reuters)

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.