Her çiftin evlenmeden önce yapması gereken 10 şey

Evlenmeden önce partnerimizi daha iyi tanımak için elimizden geleni yapıyoruz. Evlenmeden önce yaptıklarımızın hepsi, evleneceğimiz kişiyi seçme yolunda bize biraz daha yardımcı oluyor. Ancak sevgilimizi daha iyi tanımak için evlenmeden önce yapılması gerekenleri iyi seçmek gerekiyor. Evlenmeden önce yapılması gereken şeyleri pek çoğu zaman ve para istiyor. Partnerinizden yüzde yüz emin bir şekilde evlenmek istiyorsanız, evlenmeden önce yapmanız gereken şeyler var. İşte her çiftin evlenmeden önce yapması gereken 10 şey!

03 Haziran 2020, Çarşamba 10:35 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Spontane bir yolculuğa çıkın

Spontane bir yolculuğa çıkın

Boşuna dememişler bir insan 'Ya tatilde ya yolculukta tanınır' diye. Bir cuma mesaiden sonra ortalama yakınlara bir yere yolculuğa çıkın. İster çadırınızı alın yanınıza, ister yolculuk sırasında rastgele bir motele rezervasyon yaptırın. Ancak bir yolculuğa çıkmadan evlenmeyin. Çok açken ne yapıyor, yorulduğunda nasıl tepki veriyor, yolda karşılaştığınız aksilikler karşısında ne yapıyor bunları görmek önemli. 


Birbirinizin değerlerini anlayın

Birbirinizin değerlerini anlayın

Bir insanın tam olarak kişiliğinin oturmasını sağlayan şey nedir? Din ve ahlaki değerleri? Politik görüşleri? Bu konuları konuşmaktan çekinmeyin. Eğer fikirleriniz ayrışıyorsa birbirinizi kırmadan, birbirinizin dünya görüşlerini zedelemeden saygıyla tartışıp tartışamadığınızı anlamaya çalışın. Dini, ahlaki ve politik görüşler, bizi hayatımız boyunca takip eder ve kişiliğimizin temelini oluşturur. 

Para konusunda konuşun

Para konusunda konuşun

Zaten evlilik, düğün ve ev kurma sürecinde para konusu sürekli karşınıza çıkacak ancak bazı çiftler bir restoranda hesabın nasıl ödeneceğini bile rahatlıkla konuşamaz. Eğri oturup doğru konuşalım, hayatımızı para üzerine kurarız bu noktadaki eşitlik ise ilişkinin bel kemiğidir. Daha sonra sık sık karşınıza çıkacak para konularını baştan güzel güzel konuşmayı öğrenin ki sonrasında rahat edin. 

İsim oyunu oynayın

İsim oyunu oynayın

Eşinizin soyadını almadan önce isminizle ne kadar uyumlu olduğunu ölçün. Önce kendi soyadınızla birleştirip söyleyin, belki isminizle yakışmadığını düşünüp sadece kendi soyadınızı kullanacaksınız. Eğer çocuk istiyorsanız onların isimlerini düşünün, soyadlarınızla birleştirin ve sesli okuyun. Gelecek planlarının en eğlenceli yanlarında biri!

Çocuk konusunu konuşun

Çocuk konusunu konuşun

Tıpkı para konusu gibi, çocuk da konuşulması önemli konulardan. İkiniz de çocuk istiyor musunuz? Eğer istiyorsanız, kaç tane? İmzayı atmadan önce bu konudaki görüşlerinizi paylaşın. Çocuk yapmak büyük bir söz vermektir, hem kişisel hem de ekonomik açıdan. Hayatınızın geri kalanının tamamını şekillendirir. Hem partnerinizle olan ilişkiniz hem de para harcama alışkanlıklarınızı temelinden etkiler. Bu konuda anlaşmaya varmak, görüşler farklıysa da birbirini kırmamak önemlidir. 

Birkaç büyük kavga edin

Birkaç büyük kavga edin

Duygular asla bastırılmamalıdır ve büyük sorunlardan sağ salim çıkmak bir ilişkiyi sandığınızdan daha fazla güçlendirir. Hepsini evlilik sonrası için saklarsanız, boşanma sandığınızdan daha yakın olabilir.

 Aldatma ya da açık ilişki konusunda fikirlerinizi paylaşın

Aldatma ya da açık ilişki konusunda fikirlerinizi paylaşın

Bu sınırları daha önce belirlemek, yanlış iletişim kurma potansiyelini ortadan kaldırmanın yanı sıra, güven korunmasına da yardımcı olacaktır. Açık tanımlamalar, çiftlerin aynı tarafta kalmasına yardımcı olur.


Birbirinizi en kötü şekilde gördüğünüzden ve iyi durumda olduğunuzdan emin olun

Birbirinizi en kötü şekilde gördüğünüzden ve iyi durumda olduğunuzdan emin olun

Birbirinizin en kötü hallerini gördüyseniz, ağlarken nasıl göründüğünü biliyor, hastayken yaptığı huysuzluklara tahammül edebiliyorsanız evliliğe giden sağlıklı yoldasınız demektir. 

Nişan fotoğrafları çektirin

Nişan fotoğrafları çektirin

Düğün fotoğrafları çektirmek artık isteme töreni kadar doğal bir şey. Nişan fotoğrafları çektirmek ise pek çok çiftin aklına gelmez. Nişan ve düğün fotoğrafları çektirmenin en güzel yanı, nişan ve düğün arasında geçen zamanda ne kadar değiştiğinizi görmektir. Düğün aşamasına gelene kadar zayıflamış mısınız, kilo almış mısınız, birbirinizin elini daha güvenle tutuyor musunuz? O birkaç ayda ya da birkaç yılda hayal edmeyeceğiniz kadar çok şey değişiyor, emin olun. 

Birbirinizin hayatındaki önemli insanları tanıyın

Birbirinizin hayatındaki önemli insanları tanıyın

Sevgilinizin arkadaşlarıyla, ailesiyle tanışın ve siz de onu tanıştırın. Bir kişiyi tanımanın ve anlamanın en güzel yollarından biri çevresindekileri tanımaktır.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Partnerinizle birlikte uyumanın 9 faydası