Her cilt tipi için 10 meyve maskesi

Parlak ve sağlıklı bir cilde kavuşmak biz kadınların neredeyse ortak hayali... Sağlıklı,pürüzsüz,canlı ve bir o kadar da parlak bir cilde sahip olmanın yolu ise elbette doğal maskelerden geçiyor.

12 Mayıs 2018, Cumartesi 16:50
A A
Muz maskesi

Muz maskesi

Malzemeler:-Ezilmiş bir muz -2 çorba kaşığı yulaf unu -Gül suyundan 1 çorba kaşığıHazırlanışı: -2 çorba kaşığı yulaf unu, ezilmiş bir muz ve 1 çorba kaşığı gül suyunu karıştırın. -Tüm malzemeleri karıştırın ve boynunuza ve yüzünüze uygulayın. -Yaklaşık 15-20 dakika sonra nemli bir havlu kullanarak bu maskeyi silin ve daha sonra kalan ılık suyla maskeyi yıkayın.

Limon maskesi

Limon maskesi

Malzemeler:-2 çorba kaşığı un -2 limon suyu -2 yumurta akıHazırlanışı: -Tüm malzemeyi birlikte karıştırın. -Ardından, karışımı nemli yüzünüze uygulayın. -Ilık su ile yıkamadan önce bu maskeyi en az yirmi dakika açık tutun. -Maskeyi yıkadıktan sonra yüzünüze mutlaka nemlendirici takviyesi yapın.

Çilek maskesi

Çilek maskesi

Malzemeler:-1 çay kaşığı çırpılmış veya tereyağı kreması -Birkaç çilek (püresi)Hazırlanışı: -İki malzemeyi birlikte birleştirin. -Şimdi onu yüzünüzde uygulayın. Yaklaşık 10 dakika bekletin ve durulayın. -Bu maske kuru cilt için mükemmeldir.

Kivi maskesi

Kivi maskesi

Malzemeler: -1 yumurta sarısı -Bir çorba kaşığı kivi suyu -Bir çorba kaşığı zeytinyağıHazırlanışı: -Tüm malzemeleri iyice karıştırın ve bu maskeyi yüzünüze uygulayın. -Nemli bir bez kullanarak silinmeden önce maskeyi yüz üzerinde yaklaşık -10-15 dakika tutun.

Mandalina maskesi

Mandalina maskesi

Malzemeler: -Mandalina suyu -Yumurta sarısıHazırlanışı: -Tüm maddeleri iyi karıştırmanız ve daha sonra yüz cildi üzerinde eşit şekilde uygulamanız gerekir. -Soğuk su kullanarak yıkamadan önce bu maskeyi yaklaşık yarım saat boyunca cilt üzerinde bırakın.

Bal, portakal ve muz maskesi

Bal, portakal ve muz maskesi

"Malzemeler: -1/2 banana -1/2 çorba kaşığı yarım ve yarım krema -Organik bal 1-2 çorba kaşığı -1 çorba kaşığı taze portakal suyuHazırlanışı: -Balın, sıcak suyun içine batırılmış küçük bir metal veya cam kaseye koyarak sıvı hale gelene kadar ısıtın. -Ardından muzu bir hamur haline getirin ve şimdi portakal suyu, bal ve krema ekleyin. -Düzgün ve düzgün bir madde içine karıştırın -Temiz maske ve yüz için parmak uçlarınızı kullanarak bu maskeyi nazikçe ve eşit bir şekilde yayınız; Göz bölgesini açık tut. -Ardından yatın, rahatlayın ve maskeyi yaklaşık 15 dakika açık tutun. -Bundan sonra, dönüşümlü olarak soğuk ve sıcak suyla yıkayın ve bir soğuk su ile bitirin; Temiz bir havlu kullanarak cildi kuru tutun. -Son olarak, içeride suyu muhafaza etmek için cildi "mühürleyerek" bu şekilde bir nemlendirici uygulayın.

Ananas maskesi

Ananas maskesi

Malzemeler: -3 çay kaşığı sızma zeytinyağı -2 çay kaşığı kıyılmış ananasHazırlanışı: -Malzemeleri bir blender veya yiyecek işlemcisi ile karıştırın ve daha sonra yüzüne uygulayın. -Yaklaşık 15 dakika bekletin ve daha sonra ılık su ile durulayın.

Ananas, mango, papaya ve bal maskesi

Ananas, mango, papaya ve bal maskesi

"Malzemeler: -3 dilim taze papaya -2 dilim taze mango -1 dilim taze ananas -1/2 çorba kaşığı organik balHazırlanışı: -Her şeyden önce, sıcak suya batırılmış küçük bir metal veya cam kaseye koyarak sıvı hale gelene kadar balı ısıtın. -Bir yiyecek işlemcisinde, papaya ve mango'yu ezin ve bal ekleyin. -----Şimdi pürüzsüz ve düzgün bir püre haline getirin. -Parmak uçlarınızı temiz yüz ve boyun vasıtasıyla yumuşak ve eşit bir şekilde yayın; Göz bölgesini açık tutun. -Sonra yatın, rahatlayın ve maskeyi yaklaşık 20 dakika açık tutun. -Daha sonra ılık su kullanarak yıkayın ve bir soğuk su ile bitirin; Temiz bir havlu kullanarak cildi kuru tutun. -Son olarak, bir nemlendirici uygulayın, bu şekilde içersindeki suyu tutmak için cildi "mühür" edersiniz.

Mango ve yoğurt maskesi

Mango ve yoğurt maskesi

Malzemeler: -Yoğurt -MangoHazırlanışı: -Öncelikle, bir çorba kaşığı yoğurt ile mango hamurunu (2 çorba kaşığı) karıştırmanız gerekir. -Şimdi, parlayan cilde sahip olmak için yaklaşık 15 dakika boyunca cilde uygulayın.

Elma maskesi

Elma maskesi

Malzemeler:-2 elma, soyulmuş ve püre -1 çay kaşığı jojoba uçucu yağı -Papatya çayı (yeterli miktarda krema kütlesi yaratmak için)Hazırlanışı: -Her şeyden önce, bu püre haline getirilmiş elmaları jojoba yağı ile karıştırın ve yavaş yavaş papatya çayı ekleyin. -Şimdi, yüzünüze uygulayın ve 10 dakika boyunca devam edin. Ardından, ılık suyla durulayın.Yağlı ciltler için: Bir elmayı soyun ve rendeleyin. Sonra bir yumurta sarısı ilave edin. İyi karıştırın, yüzünüze uygulayın, yaklaşık 10 dakika bekletin ve daha sonra ılık suyla durulayın.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.