Her evcil hayvan sahibinin alması gereken sorumluluklar

Sevimli dostlarımızın bize gösterdiği sıcaklığa bayılıyoruz. Varlıkları bizi rahatlatıyor ve mutlu ediyor. Bir evcil hayvan sahibi olmak herkese cazip gelebilir ama öncelikle evcil hayvanınızın sorumluluklarını alabilmeniz gerekiyor. Bir evcil dosta bakmak demek, küçük bir çocuk sahibi olmakla neredeyse aynı şey. Evcil hayvan sahibi olmak istiyorsanız, üstlenmeniz gereken sorumluluklar şöyle...

05 Ağustos 2021, Perşembe 17:08 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
ONLARA VAKİT AYIRIN

ONLARA VAKİT AYIRIN

Sevimli dostlarımız rutini sever. Her gün belirli saatlerde onlarla ilgilenmeli, ihtiyaçlarını karşılamalı ve oyunlar oynamalısınız. Onlara vakit ayıramayacaksanız, sahiplenmekten uzak durmalısınız. Aksi halde sevimli dostunuza yeterli ilgiyi gösteremez ve onu mutsuz edersiniz.

DÜZENLİ OLARAK EGZERSİZ YAPTIRIN

DÜZENLİ OLARAK EGZERSİZ YAPTIRIN

Evcil hayvanlar da egzersize ihtiyaç duyar. Bazı evcil hayvanların diğer hayvanlara oranla daha fazla egzersize ihtiyacı vardır. Enerjilerini atabilmeleri için günün belirli saatlerinde dışarı çıkarmalı ve onlarla oyunlar oynamalısınız. Bu onların büyümesi ve gelişmesi için son derece önemlidir.

ONLARI GÜVENDE TUTUN

ONLARI GÜVENDE TUTUN

Evcil hayvanlarınızı güvende tutmak sizin en büyük görevlerinizden biri. Onlara rahat ve emniyetli bir ortam yaratmalısınız. Zararlı eşyaları onların ulaşamayacakları yerlerde saklamalısınız. Onlara zarar verecek başka hayvanları da tabii ki...

DOĞRU EĞİTİM ÖNEMLİ

DOĞRU EĞİTİM ÖNEMLİ

Özellikle köpekler, 3 ila 4 aylıkken doğru bir şekilde eğitilmeye başlanmalı. Tuvalet ve itaat eğitimi son derece önemli. Ayrıca diğer türlerle sosyalleşmesi de korkusunu ve kaygısını yenmesini sağlayacaktır.

DIŞKISINI TEMİZLEYİN

Yürüyüşlerde her zaman yanınızda plastik poşet bulundurun ve evcil dostunuzun dışkısını sokakta bırakmayın. Çevreyi temiz tutmak da sizin sorumluluğunuz.

SAĞLIKLI BESLEYİN

SAĞLIKLI BESLEYİN

Evcil dostlarınıza onların sağlık koşullarına uygun mamalar vermelisiniz. Kedi yediğiniz yemeklerden vermeniz hastalanmalarına neden olabilir. Daha da kötüsü obez hale gelebilir. Evcil hayvanınızı beslemekle ilgili kafanızdaki soru işaretlerini bir veteriner hekime danışarak çözebilirsiniz.

BOL BOL SEVİN

Evcil dostlarınızın sizden en çok istediği şey doyasıya sevgidir. Doğru bir hareket yaptıklarında onları ödüllendirmeyi unutmayın.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kedilerin kilo vermesi için ipuçları