Her gece uyumadan önce bal yemenin vücuda faydaları

Balın sağlık açısından sayısız yararı olduğu bilinen bir gerçek. Ancak balı gece uykusundan önce tüketmek çok daha iyi.... İşte gece uyumadan hemen önce yenen balın sağlığa olumlu katkıları...

30 Nisan 2019, Salı 15:16 Son Güncelleme:
A A
İYİ BİR GECE UYKUSU SAĞLAR

İYİ BİR GECE UYKUSU SAĞLAR

Bal, triptofan denilen ve rahatlamanıza yardımcı olan bir hormon içerir. Ayrıca glikojen içerir, bu yüzden uykudan önce tüketmek, adrenalin akışını önlemenize ve iyi bir gece uykusuna yardımcı olur.

TANSİYONU DÜŞÜRÜR

TANSİYONU DÜŞÜRÜR

Yüksek tansiyon, kalp hastalığı riskini arttıran önemli bir faktör olduğundan, orta ve stabil kalması kalp komplikasyonlarını önlemek için iyi bir önlemdir. Bal, tansiyonu düşürdüğü gösterilmiş olan antioksidan bileşikler içerir.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİR

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİR

Bal, bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye yardımcı olan antioksidanlar ve antibakteriyel maddeler bakımından zengindir. Bakteri, mantar ve çok sayıda virüs gibi mikroorganizmaların neden olduğu enfeksiyonlarla mücadele etmenizi sağlar.

DAHA HIZLI YAĞ YAKTIRIR

DAHA HIZLI YAĞ YAKTIRIR

Bal tükettiğinizde vücudunuz üzerinde termojenik bir etki yaratarak metabolizmanızı arttırır.

ÖKSÜRÜĞE İYİ GELİR

ÖKSÜRÜĞE İYİ GELİR

Bal, doğal bir antienflamatuardır. Bu durumda, her gece ılık suyla karıştırılmış bir çorba kaşığı bal tüketerek boğazınızdaki tahrişi en aza indirebilir ve öksürükleri önleyebilirsiniz.

YAŞLANMA KARŞITIDIR

YAŞLANMA KARŞITIDIR

Yaşlanmayı yavaşlatmanın en doğal yolu antioksidanları tüketmektir. Besleyici serumları cildinize nemlendirmek ve uygulamak her zaman iyi bir fikirdir, ancak her gece uyumadan önce bal tüketmek, yaşlanmanın belirtileriyle savaşmanıza yardımcı olur.

DEPRESYONLA SAVAŞIR

DEPRESYONLA SAVAŞIR

Bal, beyin hücrelerinizdeki oksidatif stresi önleyerek depresyonla mücadeleye yardımcı olan bir organik kimyasal içerir. Psikolojik sağlığınızı korumak ve motive olmak istiyorsanız her gece bal tüketmelisiniz.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (25 Temmuz 2019)