Kajunun bilinmeyen faydaları (Her gün 4 adet kaju yerseniz ne olur?)

Kaju fıstığı, o güzel damak şenlendiren tadı ile neredeyse herkes tarafından bilinir. Çoğmuz kajuyu basit bir aperatif olarak diyetimize dahil etmeyi sevmemize rağmen bu fıstığı her gün yediğimizde vücudumuzda olacaklardan pek haberimiz yoktur. Peki her gün 4 tane kaju yersek ne olur? İşte bilimsel makalelerden alıntılanmış kajunun sağlığımıza bilmediğimiz etkileri.

02 Ekim 2019, Çarşamba 17:19 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Cildimiz parlamaya başlayacaktır

Cildimiz parlamaya başlayacaktır

Posta Özel

Kaju fıstığı, cildiniz için yararlı olan mükemmel bir bakır ve antioksidan kaynağıdır. Antioksidanların yaşlanma belirtilerini azalttığı bilinmektedir ve bakır , diğer enzimlerle birlikte cildinizin esnekliğini arttırmaktan sorumlu olan kollajeni üretir.

Bağışıklığınızı arttırır 

Hamur da büyük bir çinko kaynağıdır . Ve bu kimyasal element, bağışıklık sistemi hücrelerinin gelişimi , antioksidan enzimlerin üretimi ve genel olarak bağışıklık sisteminizin etkinliği için önemlidir .


 

Sadece bir avuç kaju günlük bakır ihtiyacının % 30'unu ve magnezyum için% 20'sini sağlayabilir. Bakır, kemiklerinizin ve bağ dokularınızın gelişimini desteklerken, magnezyum vücudunuzun kalsiyumu emmesine yardımcı olur ve osteoporoz gelişme riskini azaltır.

Göz sağlığınız için önemlidir 

Kaju fıstığı, gözlerinizi sağlıklı tutmak için önemli olan antioksidanlar olan lutein ve zeaksantin bakımından zengindir. Günlük tüketilirse, bu antioksidanlar iyi görüş sağlar ve çevreden alabileceğiniz enfeksiyonları uzak tutar. Zeaksantin ayrıca retinanızı zararlı UV ışınlarından korur.

Migreni azaltır

Migreni azaltır

Magnezyum eksikliği vücudun çeşitli yerlerinde artan kan basıncı, sık baş ağrıları ve ağrı gibi birçok sağlık sorunlarına yol açabilir. Düzenli olarak kaju yemek, uygun magnezyum dengesine sahip olmanızı ve sizi migrenden korumaya yardımcı olur. 

Dişleriniz daha sağlam olur

Dişleriniz daha sağlam olur

Kaju fıstığındaki en inanılmaz bileşiklerden biri anakardik asitlerdir . Bu asitler diş çürümesine ve akneye neden olan bakterileri öldürebilirler .

Saçlarınızı güçlendirir

Saçlarınızı güçlendirir

Kaju fıstığında bulunan bakır saçınızı parlak ve güçlü tutacak ve ipeksi pürüzsüz bir doku sağlayacaktır. Bu kuruyemişler ayrıca melanin adı verilen pigment üretimini teşvik ettikleri için saçınızın rengini arttırmanıza yardımcı olabilir .

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Obezite riski 6 saatten az uyuyanlarda daha fazla