Her gün sıcak su içmenin cilde sağladığı 7 fayda

Yeteri kadar su içmek sağlığımız ve güzelliğimiz için olmazsa olmazdır. Ancak çoğu kişi sıcak su içmenin vücuda ne kadar faydalı olduğunu bilmez. Uzmanlar, 48-60 derece arasındaki sıcak suyun cilt için oldukça faydalı olduğunu söylüyor. Pahalı kozmetik ürünlere yatırım yapmadan önce, düzenli olarak sıcak su içmeye bir şans vermek gerekiyor.

02 Nisan 2021, Cuma 15:36 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- CİLDİ TEMİZLER

1- CİLDİ TEMİZLER

Sıcak su, ciltte detoks etkisi yaratarak temizlenmeyi sağlar. Bunu cildi terleterek yapar ve toksinlerden kurtulmamıza yardımcı olur. Sivilceleri içerden temizleyerek cildin sağlıklı ve ışıltılı olmasını sağlar.

2- ERKEN YAŞLANMAYI ÖNLER

2- ERKEN YAŞLANMAYI ÖNLER

Vücudumuzdaki toksinler, sivilcelere neden olduğu kadar cildin erken yaşlanmasına ve göz altında koyu lekelere neden olur. Sıcak su içmek, zararlı serbest radikallerin yarattığı hasarı onarmaya yardımcı olur ve cildin daha dolgun görünmesini sağlar.

3- KEPEĞİ ÖNLER

3- KEPEĞİ ÖNLER

Sıcak su, saç derinizin nemli kalmasını sağlar ve bu sayede kepek oluşumunu önler. Saç derisi sağlıklı olduğu zaman saç daha canlı ve yumuşak olur. Ayrıca saç köklerinizi uyararak saçların uzamasını teşvik eder.

4- CİLDE PARLAKLIK VERİR

4- CİLDE PARLAKLIK VERİR

Düzenli olarak ılık su içmek biriken yağların parçalanmasını, kasların gevşemesini ve kan akışının artmasını sağlar. Artan kan dolaşımı cilt hücrelerini gençleştirir.

5- KOZMETİK ÜRÜNLERDEN DAHA İYİ FAYDALANMANIZI SAĞLAR

5- KOZMETİK ÜRÜNLERDEN DAHA İYİ FAYDALANMANIZI SAĞLAR

Sıcak su içmek, metabolizmayı başlatmanın en kolay yolu. Bu da cildinize uyguladığınız ürünlerden daha iyi faydalanmanızı sağlar.

Bağırsak sorunları yeterli miktarda vitamin ve besin almanıza izin vermediğinden, cildinizin iyi şekilde görünmesini engelleyebilir ve cildi kötüleştirebilir.

Bir bardak sıcak su içmek bağırsaklarınızı mutlu eder ve cildinizin daha uzun süre genç kalması için ihtiyaç duyduğu tüm besinleri almasına yardımcı olur.

6- CİLDİ NEMLENDİRİR

6- CİLDİ NEMLENDİRİR

Nemlendiriciniz ne kadar pahalı olursa olsun, yeterince su içmezseniz cildinizi asla nemi tutmaz. Her gün sıcak su içmeniz basit bir şey gibi görünse de, cilt tonunu eşitler, şişlikleri azaltır ve cildi sıkılaştırır.

7- CİLDİNİZİ ENFEKSİYONLARDAN KORUR

7- CİLDİNİZİ ENFEKSİYONLARDAN KORUR

Her gün bir bardak sıcak su, böbrekleri korur ve iltihapla mücadele etmenizi sağlar.

Organlarınız temiz olduğunda cildiniz enfeksiyonlara karşı daha güçlü hale gelir.

Daha iyi sonuçlar için sıcak suyunuza birkaç damla limon suyu ekleyebilirsiniz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Doğal saç maskeleri: Sönük saçlara hacim katmanın 6 doğal yolu