Her iki motoru da duran uçak 4 kilometre düştü!

Her iki motoru da duran uçak 4 kilometre düştü!

Singapur-Şangay seferi yapan Singapur Havayolları'na ait Airbus A330 yolcu uçağı, havada her iki moturu da durunca 4 kilometre 'düştü'. 30 dakikalık motorsuz uçuş sırasında pilot motorlardan birini yeniden çalıştırmayı başarınca uçak sağ salim iniş gerçekleştirdi

28 Mayıs 2015, Perşembe 12:51 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

POSTA.COM.TR

Singapur Havayolları'ndan yapılan açıklamada, "194 yolcu ve mürettebatla cumartesi günü gerçekleştirilen Singapur-Şangay seferinde, kalkıştan 3 buçuk saat sonra, uçak 12 kilometre irtifada seyrederken kötüleşen hava şartları nedeniyle her iki motora giden güç geçici olarak kesildi. Pilotlarımız, motorları yeniden çalıştırmak için gerekli prosedürleri uyguladı" ifadeleri kullanıldı.

30 DAKİKA MOTORSUZ SÜZÜLDÜLER


Uçaklarda her iki motorun birden arızalanması çok ender rastlanan bir durum olsa da, bu tehlikeli olayı yaşayan Singapur Havayolları pilotları, motorları durmuş uçağı 30 dakika boyunca havada süzülecek şekilde kullandı ve bu şiddetli irtifa kaybı sırasında motorlardan birini çalıştırmayı başararak, mürettebat ve yolcuların burnu bile kanamadan uçağı Şangay'a indirdi.

Şimdi, uçağın her iki motorunun birden nasıl durduğu araştırılıyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Papa, Aylan bebeğin babasıyla görüştü