Her zaman mükemmel görünmenizi sağlayacak 10 giyim hilesi

Elbette ki dış görünüşümüzün karakterimizin önüne geçmesi hoş bir durum değil. Ancak yaşadığımız bu çağda nasıl göründüğümüz ve neyi, nasıl giydiğimiz oldukça önemli bir hale gelmiş durumda. Özellikle de iş hayatında yer alanlarımız için. Gelin sizi bu tür durumlarda kurtaracak, her daim iyi görünmenizi sağlayacak ipuçları...

21 Şubat 2019, Perşembe 12:34 Son Güncelleme:
A A
GÖMLEK YAKALARINA DİKKAT EDİN

GÖMLEK YAKALARINA DİKKAT EDİN

Giysilerin bu bölümüne dikkat ederseniz, yüzünüzün şeklini daha doğru bir şekilde vurgulayabilirsiniz. Dar yaka, geniş bir yüze sahip insanlar için iyidir, çünkü bu yaka görsel olarak daha ince gösterebilir. Oval şekilli yüzü olanlar için klasik yaka tavsiye edilir. Dar yüze sahip olanlar da yuvarlak yaka şeklini kullanabilirler.


KAZAKLARINIZI KATLAYIN

KAZAKLARINIZI KATLAYIN

Herkes muhtemelen kazakların zamanla şekli değiştirmeye eğilimli olduğunu bilir. Ancak kazakları askıya asarsanız süreci daha da hızlandırmış olursunuz. Esnemesini önlemek için kazaklarınızı katlayın.

KEMER KULLANIN

KEMER KULLANIN

Pantolonunuzun kemer için halkaları varsa, bunları kullanmalısınız. Kemer kullandığınızda pantolonunuz vücudunuza daha iyi oturacaktır. Birçok insan kemerin giydiğiniz ayakkabılarla eşleşmesi gerektiğini düşünür, bu yüzden bir kemer satın almadan önce, hangi ayakkabıları giyeceğinizi de hesaplamalısınız.

AYAKKABILARINIZA YATIRIM YAPIN

AYAKKABILARINIZA YATIRIM YAPIN

İyi malzemeden üretilmiş, ayağınıza tam olan kaliteli ayakkabılar sadece görünümünüz için değil ayak sağlığınız için de önemlidir. 

GÖMLEK ALTINDAKİ TİŞÖRT

GÖMLEK ALTINDAKİ TİŞÖRT

Erkekler genellikle gömlek altına tişört giymeyi sever. Tişörtünüzü gizlemek için tüm düğmelerinizi kapatın ya da tişört yerine yelek giyin.

ÇORAP KIYAFET UYUMU ÖNEMLİDİR

ÇORAP KIYAFET UYUMU ÖNEMLİDİR

Günlük yaşamda çoraplarınızın renkli kullanabilirsiniz ancak ciddi bir toplantıya giderken kurallara uymalısınız.


OMUZ VE KOLLARIN ÖNEMİ

OMUZ VE KOLLARIN ÖNEMİ

Kıyafetleri denerken, omuzlara ve kollara dikkat etmelisiniz. Kıyafetlerin bu iki bölümü için önemli bir genel kural vardır: Omuz dikişleri omuzlar üzerinde olmalı ve kollar bilekte bitmelidir.


GİYSİ KOLLARINI KIVIRIRKEN DİKKAT EDİN

GİYSİ KOLLARINI KIVIRIRKEN DİKKAT EDİN

Gömlek ya da kazaklarınızın kollarını kıvırarak giyiyorsanız birkaç saatte bir açıp çok fazla kırışmalarını önlemelisiniz.


DÜĞME KULLANIMI

DÜĞME KULLANIMI

Palto ve ceketlerinizdeki düğmeler bile görüntünüz için önemlidir. Üst düğmelerinizi açık ya da kapalı kullanılabilir, orta düğmeleri kapalı, alt kısmı ise her zaman açık kalmalıdır.


AHŞAP ASKI TERCİH EDİN

AHŞAP ASKI TERCİH EDİN

Ahşap askılar giysilerinizdeki nemi emer. Giysilere zarar vermez ve şekillerini muhafaza etmelerini sağlar. 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Selfie çekmek isteyen model uçurumdan düşerek hayatını kaybetti