Heybeliada'da yangın çıkaran Sedat D. tutuklandı! Suç kaydı kabarık

Heybeliada'da yangın çıkaran Sedat D. tutuklandı! Suç kaydı kabarık

Heybeliada'daki yangınla ilgili gözaltına alınan Sedat D. tutuklandı. Sedat D.’nin uyuşturucu, cinsel taciz, yangın gibi yaklaşık 30 kadar suç kaydı olduğu ortaya çıktı. Sedat D. "Yangını siz mi çıkardınız?" sorusuna, "He, he ben çıkardım" diyerek cevap vermişti.

13 Temmuz 2020, Pazartesi 14:48 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Heybeliada'da dün akşam çıkan yangında 5 hektar yandı. Olay yerine giden Adalar İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giden polis ekiplerine bir plajda çalışan kişiler, yangından hemen sonra elinde bidonla koşan bir kişiyi gördüklerini söyleyerek şüphelinin eşkalini verdi.

Kısa sürede yalandı 

Olay yerinde bulunan ekibin telsizden eşkal bilgilerini geçmesi üzerine şüpheli yangın söndürme işlemi tamamlanmadan gözaltına alındı. Görgü tanıkları tarafından teşhis de yapılan Sedat D.’nin yaklaşık 30 kadar suç kaydı olduğu öğrenildi.

Uyuşuturucu da çıktı 

Gözaltına alınan şüphelinin üzerinde uyuşturucu da çıktığı öğrenildi. Hırsızlık, uyuşturucu, cinsel taciz, yangın ve kasten yaralama gibi suçlardan yaklaşık 30 kaydı olduğu öğrenildi.

Cezaevinden 1 ay önce çıkmış 

Şüpheli Sedat D.’nin geçtiğimiz nisan ayında Beyoğlu ilçesinde bir işyerinden hırsızlık yaptığı ve daha sonra orayı yaktığı öğrenildi. Sedat D.’nin bu suçtan tutuklandığı ve bir ay önce cezaevinden çıktığı öğrenildi. Adalar İlçe Emniyet Müdürlüğü Heybeliada Polis Merkezi’nde sorgusu tamamlanan şüpheli, adliyeye sevk edildi.

"He he ben çıkardım"

Büyükada Polis Merkezi'nde işlemleri tamamlanan şüpheli, Adalar Adliyesi'ne sevk edildi. Şüphelinin polis merkezinden çıkarılırken "Yangını siz mi çıkardınız?" sorusuna, "He, he ben çıkardım" demesi dikkat çekti.

Tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi 

Heybeliada'da dün çıkan yangında gözaltına alınan S.D. tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. S.D.'nin savcılıktaki ifadesinde suçlamaları kabul etmediği, 3 görgü tanığının ifadesiyle Adalar Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildiği öğrenildi. 

Tutuklandı 

Heybeliada'daki yangınla ilgili gözaltına alının kişi tutuklandı.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Akşam Postası | 13 Temmuz 2020