Heyecan dorukta! KPSS Ön lisans soru ve cevapları bugün mü açıklanıyor?

Yüz binlerce memur adayı geçen pazar KPSS Ön lisans sınavına girdi. Sınavın üzerinden 2 gün geçti ve artık soru ve cevapların bir an evvel yayımlanmasını bekliyor. KPSS sınavlarında soru ve cevapların genellikle en geç 2 gün açıklanmasından dolayı gözler bugünde...

06 Kasım 2018, Salı 10:21 Son Güncelleme:
A A
Heyecan dorukta! KPSS Ön lisans soru ve cevapları bugün mü açıklanıyor?

4 Kasım'da gerçekleşen KPSS Ön lisans sınavının soru ve cevapları hala yayımlanmadı. Hal böyle olunca "KPSS soru ve cevapları ne zaman açıklanacak?" sorusu sıkça sorulmaya başlandı. Detaylı bilgi için ÖSYM'nin sitesi arşınlanıyor ama herhangi bir duyuru geçilmiş değil. Sosyal medya hesaplarından da açıklama henüz yok. 

KPSS ÖN LİSANS SORU VE CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

KPSS Önlisans soru ve cevapları için net bir duyuru ÖSYM'den yapılmış değil. 2016 yılında yapılan KPSS Önlisans sınavının soru ve cevapları aynı gün akşam saat 20.00'de açıklanmıştı. Bu yıl yapılan KPSS Önlisans sınavının soru ve cevaplarının bugün yarın açıklanması bekleniyor. Soru ve cevaplar açıklanır açıklanmaz aşağıdaki linke tıklayınız.

2018 KPSS SORU VE CEVAPLARI

KPSS ÖNLİSANS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KPSS Önlisans sınav sonuçları 29 Kasım 2018'de açıklanacak. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde kayıtlı kimlik bilgilerinde değişiklik olan adayların, daha önce almış oldukları sınav/yerleştirme sonuçları, değişen kimlik bilgilerine göre yeniden düzenlenmez. ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır. 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.