Hiç makyaj yokmuş gibi: Doğallık garantili 5 makyaj tüyosu

Son zamanlarda yokmuş gibi görünen doğal makyaj son derece moda oldu. Doğal makyaj yapmaya çalışırken kafamızda birçok soru işaretinin de yer alması oldukça normal. 'Kırmızı ruj mu sürmeli, eyeliner mı kullanmalı, hangi allık daha doğal görünüyor?' gibi sorularla sizi daha fazla meşgul etmeden, doğallık garantisi veren makyaj tüyolarımıza bir göz atabilirsiniz...

12 Nisan 2021, Pazartesi 14:31 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- MÜKEMMEL CİLT TONU

1- MÜKEMMEL CİLT TONU

Doğal bir görünümün sırrı, cilt tonunuzu eşitlemekten geçiyor. Bunun için fondöten, pudra ve kapatıcı kullanabilirsiniz. Asla ten renginizden daha koyu bir fondöten kullanmayın, bu maske takmış gibi görünmenize neden olur. Kapatıcınız da fondöteninizden yalnızca bir ton açık olsun.

2- KALIN KAŞLAR

2- KALIN KAŞLAR

Göz farı, göz kalemi veya kaş maskarası kullanarak kaşlarınızdaki boşlukları doldurun. Kaş renginizle saç renginizin uyumlu olmasına dikkat edin. Sarışınlar açık kahverengi, esmerler ise koyu tonları tercih edebilir.

3- GÖZLERE ODAKLANIN

3- GÖZLERE ODAKLANIN

Kahverengi göz kalemi, görünümünüze doğallık katarken gözlerinizin de daha belirgin olmasını sağlayabilir. Kirpik köklerinize ya da göz çizginiz boyunca kahverengi göz kalemi uygulayabilirsiniz. Ancak ardından bir fırça yardımıyla nötrleştirmeyi ihmal etmeyin.

4- HAFİF ALLIK

4- HAFİF ALLIK

Hafif pembe allıklarla doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Yumuşak kıllı fırçalar bu konudaki en büyük yardımcınız olabilir. Gülümsediğinizde öne çıkan yüz hatlarınıza allık uygulamanız gerektiğini unutmayın.

5- PARLAK DUDAKLAR

5- PARLAK DUDAKLAR

Dudakları asla es geçmemek gerekiyor. Doğal bir görünümün en iyi parçası, nude tonlarda ruj veya dudak parlatıcısıdır. Ancak uygularken parmaklarınızla uygulamanız, dudaklarınızın daha doğal görünmesini sağlayacaktır.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kırışmamak için 30'lu yaşlarda bol bol tüketmeniz gereken 10 gıda