Hiç sinemaya gitmeyen 4 sınıf öğrencileri “Akif” filmini izledi

Hiç sinemaya gitmeyen 4 sınıf öğrencileri “Akif” filmini izledi

Hiç sinemaya gitmeyen 4 sınıf öğrencileri “Akif” filmini izledi

02 Ekim 2021, Cumartesi 06:52 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Erkan ALTUNTAŞ/AKSARAY, (DHA)- AKSARAY'da sinemaya gitmeyen ilk okul öğrencileri, Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal Marşı’nı yazarken yaşadıklarını konu alan 'Akif ' adlı filmi izledi.  
Aksaray Valiliği, hiç sinemaya  gitmeyen öğrencilerin bu duyguyu yaşaması için proje başlattı. Bu proje kapsamında öğrenciler gruplar halinde şair Mehmet Akif Ersoy'un, İstiklal Marşı'nı yazarken yaşadıklarını konu alan 'Akif filmini izleme fırsatı buldu. 
Filmi izleyen Atatürk İlkokulu 4’üncü sınıf öğrencisi Azra Konak, “Sinemaya geldiğim için çok mutluyum. Otobüsle geldim. Daha önce sinemaya gelmemiştim. Çok heyecanlıyım. Arkadaşlarımla mısır yiyeceğim, film izleyeceğim.” dedi.
 Eslem Konak ise,''İlk defa sinemaya geliyorum. Buraya geldiğim için çok mutluyum, ilk defa sinemaya geliyorum. Akif filmini izleyeceğim. Buraya çok çalışkan olduğum için geldim, çok heyecanlıyım” diye konuştu.
Hikmet Kocatürk, “4’üncü sınıfa gidiyorum. Daha önce hiç sinemaya gelmemiştim. Bu ilk gelişim. Bu yüzden çok heyecanlıyım. Arkadaşlarımla burada olmaktan çok mutluyum. Mısır yiyip eğlenceli vakit geçireceğiz. İzleyeceğimiz filmi çok merak ediyorum” dedi.  
FOTOĞRAFLI 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Zabıtadan 'fahiş fiyat' denetimi