Hidayet Türkoğlu açıkladı: Shane Larkin, Türkiye Milli Takımı'nda oynayacak mı?

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Anadolu Efes'in ABD'li yıldızı Shane Larkin'le ilgili Milli Takım iddialarını yanıtladı. Shane Larkin daha önce Türkiye'yi ikinci evi gibi gördüğünü söylemiş ve kendisine verilen Türkiye formasını giyerek Milli Takım için teklif gelirse hemen kabul edeceğini açıklamıştı.

11 Aralık 2019, Çarşamba 13:46 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Top, teknik ekipte

Top, teknik ekipte

Hidayet Türkoğlu, son dönemde Larkin'in Türk vatandaşlığına geçirilip, A Milli Takım'da oynatılması yönünde spor kamuoyunda ortaya çıkan düşüncelere değindi.

Türkoğlu, şu an bir girişimlerinin olmadığını, bu konuda kararı baş antrenör Ufuk Sarıca ile ekibinin vereceğini kaydetti.

Ufuk Sarıca isterse gerçekleşecek

Ufuk Sarıca isterse gerçekleşecek

Larkin hakkında baş antrenör Ufuk Sarıca'nın da bir açıklaması olduğunu aktaran Türkoğlu, "Onu da anlamaya çalışıyorum. Gerçekten kolay bir süreç değil. Larkin şu an performansıyla çok göz önünde.

Bu, hiçbir zaman federasyonun veya benim kararım olmamıştır. Ufuk hoca, ekibi ve direktörlerimiz Larkin'i takımda görmek isterse, federasyon başkanı olarak bakanlıklarımızla gerekli çalışmayı yaparım.

Gereklilik anlamında bunun kararını, teknik olarak Ufuk hoca ve ekibi verecek. Scottie Wilbekin de çok iyi bir sezon geçiriyor. Önemli olan onların karar vermesi" ifadelerini kullandı.

İki taraftan da girişim yok

İki taraftan da girişim yok

Larkin'in Türkiye'yle ilgili söylediği sözleri memnuniyetle karşıladığını dile getiren Türkoğlu, "Larkin'le ilgili şu an bir girişim yok. Ne Larkin tarafından ne de bizim tarafımızdan.

Şu an sadece ismi milli takım için geçiyor. Kendisi de ülkemizle ilgili güzel sözler söyledi. Bu anlamda da kendisine teşekkür etmek isterim.

Dediğim gibi, şu an hiçbir taraftan girişim olmadı. Zaman ne gösterir bilemem" diye konuştu.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Anthony Davis'in 50 sayısı Lakers'a yetti de arttı bile