Hiddink'in maliyeti 15 milyon sterlin

İngiliz Times gazetesi, Guus Hiddink'in Chelsea menajeri olmasının kulübün sahibi Roman Abramoviç'e maliyetinin 15 milyon sterlini aştığını yazdı

08 Haziran 2011, Çarşamba 13:13 Son Güncelleme:
A A
Hiddink'in maliyeti 15 milyon sterlin

Times'a göre Hiddink Türkiye'den yılda 3 buçuk milyon sterlin alıyor ve Türkiye Futbol Federasyonu onun sözleşmesinin feshi karşılığı bu meblağı Chelsea'den tazminat olarak istiyor.

Chelsea görevden aldığı İtalyan menajer Cralo Ancelotti'ye de tazminat olarak, sözleşmesinin son yılındaki ücreti olan 6 milyon sterlin ödeyecek.

Times, Hiddink'in de Chelsea'den aynı ücreti isteyeceğini, böylece Hollandalı teknik adamın toplam maliyetinin esasında sadece bir yıl için 15 buçuk milyon sterlin olacağını bildirdi.

Öte yandan bir diğer İngiliz gazetesi Guardian da, Rus iş adamı Roman Abramoviç'in, kulübünün Hollandalı teknik adamla ilgilenmeye başlaması öncesi, Türkiye'nin Guus Hiddink'i kovmaya hazırlandığına inandığını yazdı.

Guardian'daki haberde ise Guus Hiddink'in Türkiye'den yılda 4 milyon sterlin aldığı belirtildi. Haberde ayrıca Roman Abramoviç'in Türkiye'ye Hiddink için 4 milyon sterlin tazminat ödemekte tereddüt ettiği bildirildi.

64 yaşındaki Guus Hiddink, üç ay süre ile menajerliğini yaptığı Chelsea'ye 2009'da İngiltere Federasyon Kupası'nı kazandırmıştı. Hiddink'in o tarihten bu yana Roman Abramoviç'e ücretsiz danışmanlık yaptığı da biliniyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Fenerbahçe taraftarından destek: Elazığ üşüme, Fenerbahçe seninle