Hikmet Derneği Başkanı tacizden tutuklandı

Hikmet Derneği Başkanı tacizden tutuklandı

Gençlik İlim ve Hikmet Derneği Başkanı 4 erkek çocuğa tacizden tutuklandı

06 Ağustos 2015, Perşembe 17:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Sinop’un Gerze İlçesi’nde kurulan Gençlik İlim ve Hikmet Derneği Genel Başkanı Rafet Ermiş, dernekte eğitim alan yaşları küçük 4 erkek çocuğa cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklandı. Derneğin Gerze’deki faaliyeti de savcılık tarafından durduruldu.

İstanbul’da bir belediyede teknik eleman olarak görev yapan Rafet Ermiş’in memleketi Gerze’de bazı arkadaşlarıyla Gençlik İlim ve Hikmet Derneği’ni kurdu. Milli ve manevi değerlere bağlı gençler yetiştirmek için çocuklara dini eğitim ve öğrencilere de destek kursları verilen derneğin başkanlığına da İstanbul’da birçok sivil toplum kuruluşlarında görev aldığı söylenen Rafet Ermiş getirildi. İstanbul’da oturan ve sık sık Gerze’ye giden Rafet Ermiş hakkında 7- 8 yaşlarında 4 çocuğa cinsel tacizde bulunduğu ileri sürüldü.

ÇOCUKLAR AİLELERİNE SÖYLEYİNCE ORTAYA ÇIKTI

Çocukların ailelerinin şikayeti üzerine geçen hafta Gerze Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlattı. Savcılığın talebi üzerine Gerze Asliye Ceza Mahkemesi de İstanbul’da bulunan Rafet Ermiş hakkında tutuklama kararı verdi. Gençlik İlim ve Hikmet Derneği’nin faaliyetleri de durduruldu. Rafet Ermiş, oturduğu İstanbul’da gözaltına alındı ve çıkarıldığı mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi. Sinop’a 40 kilometre uzaklıkta deniz kenarında bir tatil köyüne andıran 14 bin nüfuslu Gerze İlçesi’nde olayın duyulması herkesi şoke etti.

BAŞKAN: GEREKLİ CEZA VERİLSİN

Gerze Belediye Başkanı CHP’li Osman Belovacıklı, İlim Gençlik ve Hikmet Derneği’nin bir yıldır faaliyette olduğunu, cinsel taciz olayını savcılık soruşturması sırasında öğrendiklerini söyledi. Tacize uğradıkları belirtilen çocukların ailelerine haber vermesiyle savcılığın hemen soruşturma başlattığını belirten Başkan Belovacıklı, "Çocukların aileleriyle görüştük. Çocuklar daha çok zarar görmesin diye isimlerini gizli tutuyoruz. Devlet bunların üzerine iyi gitsin, gerekli ceza versin. Bunun affı da olmasın" dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Mehmet Ceyhan'dan koronavirüs aşıyla ilgili flaş açıklama: Kötü niyettir