Hilal Altınbilek: Sevişme sahnelerinde çok zorlandım

atv'deki Bir Zamanlar Çukurova dizisinde Züleyha karakterine can veren Hilal Altınbilek, rol gereği Engin Akyürek'le seviştiği sahnelerle çok konuşulmuştu. Oyuncu, o sahnelerle ilgili ilk kez açıklama yaptı

04 Kasım 2018, Pazar 15:50 Son Güncelleme:
A A

Bir Zamanlar Çukurova dizisinin Züleyha'sı Hilal Altunbilek dizide olay olan ve kendisini en çok zorlayan sahneyi ''Sanırım Demir'le sevişme sahnesi beni en zorlayan sahneydi.

Birini seviyorsun ama başkasıyla birlikte oluyorsun. Çok etkilenip tedirgin oldum. Yönetmenimiz ve yapım şirketiyle konuştum, beni o sahne hakkında çok rahatlattılar'' ifadeleriyle anlattı.

Hürriyet'e konuşan Hilal Altınbilek'in açıklamalarından bir kısım şöyle:

Bir Zamanlar Çukurova aslında bir yalanın kaç hayata mal olacağını gösteriyor... Bir yalan her şeyi değiştirir mi?

- Ben bazı durumlarda o kadar da doğru söylemeye gerek olmadığını düşünüyorum.


Nasıl yani?

- Yalancı değilim ama faydası olmayacak durumlarda veya karşımdakini üzecek şeylerde doğruyu söylemek yerine bazen susmak daha iyidir diye düşünüyorum. Bu sebeple bazı durumlarda her şeyin doğrusunu da bilmek istemeyebilirim.

Dizi 1970'lerde geçiyor. O döneme dair nasıl bir hazırlık yaptınız?

- Babamla ve anneannemle o dönemlere ait çok konuştuk. Özellikle o dönemlerin aşkları üzerine. O yıllarda aşklar çok gerçekmiş. Günümüzde çevremde bile hiç öyle aşklarla karşılaşmadım.


Peki sizi en zorlayan sahne hangisiydi?

- Sanırım Demir'le sevişme sahnesi beni en zorlayan sahneydi. Birini seviyorsun ama başkasıyla birlikte oluyorsun. Çok etkilenip tedirgin oldum. Yönetmenimiz ve yapım şirketiyle konuştum, beni o sahne hakkında çok rahatlattılar.


İzleyici Yılmaz ve Demir konusunda ikiye bölünmüş durumda. Sizin tarafınız hangisi?

- Yani aşk mı mantık mı diyorsun... Bence bu sorunun cevabını seyircilerimize bırakalım. Instagram hesabımdan bana yorumlarını yazsınlar.

Sahnelerinizin çoğu Vahide Perçin'le. Onunla çalışmak nasıl?

- Onunla anı yaşıyorum ve içime mutluluk doluyor. Arada ona bakarken dalıp dalıp gidiyorum. Onunla oynamak genç bir oyuncu için inanılmaz bir şey. O yüzden bu işe karşı hiç heyecanımı kaybetmeyeceğim.

Sizi Angelina Jolie'ye benzetiyorlar...

- Eskiden ona benzemek için çok uğraşırdım. Lisedeydim, bir gün evde Angelina Jolie filmine denk geldik, babam 'Sen bu kadını andırıyorsun' dedi. İçeriye gidip saçlarımı, kaşlarımı onun gibi yaptım. Okula 'Tomb Raider' gibi giderdim.

Hep böyle güzel miydiniz?

- Yüzüm bir-iki senedir tam yerine oturdu. Eskiden de okulun en güzel kızlarından biriydim ama kendimle çok uğraşırdım. Kaşlarımı her gün başka şekilde alır, saçlarımı boyardım.

Bahsedildiği gibi çok estetiğiniz var mı?

- Sadece dişlerimi yaptırdım. Dişlerimin eskiden geride olması, şimdi hafif öne doğru gelmesi bütün çene ve ağız yapımı değiştirdi.

Güzellik kariyerde ne kadar işe yaradı?

- Güzellik sağ olsun bana çok yardımcı oluyor, mutlaka kariyerimde etkilidir. Ama tek başına güzellikle bu meslekte bir şey olmaz.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.