Hilary Swank kariyerini bıraktı, kendini babasına adadı

İki kez 'En İyi Kadın Oyuncu' Oscar'ına layık görülen Hilary Swank, babasının tehlikeli bir hastalığa yakalandığını öğrendi ve üç yıl boyunca kariyerine ara verdi

18 Nisan 2018, Çarşamba 13:25
A A

"Hilary Swank, instagram hesabından babasıyla birlikte çekilen fotoğrafları paylaşarak, "70'inci yaşın kutlu olsun benim sevgili babam. Senin kuvvetin ve cesaretin bana ilham veriyor. Seni bilebileceğinden bile daha çok seviyorum" notunu yazdı.

43 yaşındaki oyuncu, geçen ay konuk olduğu 'The Late Show With Stephen Colbert' programında, kariyerine uzun bir ara verme nedenini anlatmıştı.

"Doktorların babasına "Eğer ameliyat olmayı kabul etmezsen yaşam süren kısalır" dediğini açıklayan Swank, "Belki birçok kişi bilmiyor ama babam bir akciğer nakli operasyonu geçirdi" açıklamasında bulunmuştu.

Amerikan ve İspanyol asıllı çiftin çocukları olan Hilary Swank, 30 Temmuz 1974'de Lincoln, Nebraska, Amerika'da dünyaya geldi.

Çocukluk yılları, Washington, Bellingham'daki Samish Nehri kenarındaki karavan kasabasında geçti. Sonraları 2. Oscar'ını kazandıkdan sonra şöyle diyecekti:Bunu hakedecek ne yaptım bilmiyorum. Ben sadece karavan kasabasından gelen hayalleri olan kızım.Ailesinin, Hilary henzüz 15 yaşındayken ayrılmasının ardından annesi ile birlikte Kaliforniya'ya taşındı. Beş parasız olmaları sebebiyle arabalarında yatıyorlardı. 16 yaşında aktörlük tutkusu yüzünden okulunu bıraktı. Annesinin de kendini desteklemesi kuşkusuz Hilary için büyük moral kaynağıydı.

"Çok geçmeden onları arabada yaşamaktan kurtaracak işler buldu. "Evening Shade" ve "Growing Pains" gibi televizyon programlarında yer aldı.İlk Oscar'ını kazandıkdan hemen sonra oynadığı Boys Don't Cry çekimleri için günde 75 Dolar teklifini kabul etti. Toplam 3000 Dolar kazandığı film çekimleri sonrası herkes onun kalbinde yatan alçak gönüllülüğünü konuşur olmuştu.

"O dönemler kazancı okadar düşükdü ki hayat sigortasını ödeyecek kadar kazanamıyordu.15 Ocak 2005'te Yeni Zellanda'ya yaptığı bir uçuşta havalimanına indiğinde "yanına aldığı elma ve portakalı beyan etmemesi" sebebi ile Manukau yasaları gereği 230 Yeni Zellanda Doları ile cezalandırıldı.

1997'de aktör Rob Lowe'ün kardeşi Chad Lowe ile evlenen Hilary Swank'ın evliliği kendi sözleriyle mutlu bir şekilde devam etmekte.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.