Hıncal Uluç'tan Defne Joy Foster açıklaması: Her satırının altına her gün imzamı atarım

Haber Global ekranlarında Jülide Ateş'in sunduğu '40' programına katılan Hıncal Uluç, 2011 yılında hayatını kaybeden Defne Joy Foster'ın ölümüne ilişkin yazısında "Defne'nin ölümü tipik bir "Su testisi, su yolunda kırıldı" olayıdır!.." ifadelerini kullanmıştı. Hıncal Uluç, o dönem yazdığı yazıyla ilgili konuştu.

21 Ağustos 2020, Cuma 15:01 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Gazeteci Hıncal Uluç, Jülide Ateş'in sunduğu 40 programına konuk oldu. Hıncal Uluç’un açıklamalarından satır başları:

Jülide Ateş: Defne Joy Foster için yazdıklarına pişman mısın?

Sadece son cümlesine, yazmasam daha iyi olurdu; su testisi su yolunda kırıldı demeseydim… Geri kalan her satırının altına her gün imzamı atarım.

Bir yanda bekar bir erkek var, bir yanda 6 aylık bebeğini evde bırakıp, bir erkekle bara giden bir anne var, o barda tanıştığı bir erkeğin evine gidiyor. O cümleyi yazmamam lazımdı.

Jülide Ateş: 2004 yılında Sezen Aksu için bir yazı yazıyorsun, ardından da Sezen Aksu’nun verdiği yanıtla bu dostluğun bittiğini öğreniyoruz. Sezen Aksu’nun dostluğunu özlüyor musun?”

Sezen Aksu’nun dostluğu benim hayatta sahip olduğum en büyük dostluklardan biridir. Ama bir kırgınlık var. Herkes beni Sezen’le küs zannediyor, gel barıştıralım diyorlar. Yahu Sezen’le küs değilim ki! Ama kırgınlık insanın kalbinde. 

Ben Sezen’le bir araya gelsem, o ulaştığımız zirveye bir daha çıkamayız. Kafamızda o yaşanmış, kırılmamızda sebep olan olaylar var. Onlar bir daha olursa diye düşündüğün anda o zirveye çıkamazsın. Sezen’e sevgim, özlemim, saygım, duygularım tartışılmaz. Ama kırgınlığımı silemiyorum. Çünkü ondan hiç ama hiç beklemediğim, ummadığım, bana karşı hiç yapılmaması gereken bir şey yaptı.

Kendisi biliyor ne yaptığını… Ama insan ev sevdiklerine kırılabilir, vazoyu kırmayacaksın. Dünyanın en büyük ustalarını Çin’den getirip, hiç belli olmayacak şekilde o vazoyu yapıştırsalar bile 2 kişi o vazonun kırık olduğunu bilir. Sen ve o. Sezen de ben de biliyoruz ki o vazo kırık! Sezen Aksu’nun bana yazdığı o satırların, Sezen Aksu tarafından yazıldığına inanmıyorum. O yazıyı Sezen Aksu’nun çevresi yazdı, Sezen Aksu’yu o sırada boğmaya uğraşan bir grubun elebaşısı yazdı; benden nefret eden! Sezen ona izin verdi!


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Selen Seyven ve Baran Yıldırım'dan sürpriz nikâh